UNEC rektoru tələbə və əməkdaşların müraciətlərini dinləyib
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov qəbula yazılan universitet əməkdaşları və tələbələrlə görüşüb.
Müraciətlər əsasən yenidən imtahanların təşkili, imtahan təşkil olunmasını, təqaüd, qaib limitinin aşılması, diplom işləri, akademik borclarla bağlı olub. Rektor müraciətləri dinlədikdən sonra onların araşdırılması və həlli istiqamətində struktur bölmə rəhbərlərinə tapşırıqlar verilib.
UNEC rektorunun universitet əməkdaşları və tələbələrlə qəbul günü hər həftənin IV günü (cümə axşamı) tədris binaları üzrə aparılır.
Hər ayın ilk şənbə günü isə UNEC-də “Açıq Qapı” günləri keçirilir.
UNEC-də təkliflərin dinlənilməsi, şikayətlərin operativ araşdırılması və rektorun qəbuluna qeydiyyata düşmək üçün “Qaynar xətt” xidməti fəaliyyət göstərir. “Qaynar xətt” həftə içi hər gün saat 09.00-dan 18.00-dək fəaliyyət göstərir. Rektorun qəbuluna qeydiyyata alınmaq üçün 1846-1-3 nömrələrinə müraciət etmək olar.

Ректор UNEC выслушал обращения студентов и сотрудников
Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов встретился с сотрудниками и студентами университета, записавшимися на прием.
Обращения в основном были связаны с пересдачей экзаменов, организацией экзаменов, со стипендиями, превышением лимита успеваемости, дипломными работами, академическими задолженностями. Заслушав обращения, ректор для исследования и решения их дал поручения руководителям структурных подразделений.
Приемный день ректора UNEC для сотрудников и студентов университета каждый четверг недели в основном учебном корпусе.
В первую субботу каждого месяца в UNEC проводится «День открытых дверей».
В UNEC для выслушивания предложений, оперативного исследования жалоб и записи на прием к ректору действует служба «Горячая линия».  «Горячая линия» действует ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов. Для регистрации на прием к ректору можно обратиться по номерам  1846-1-3.