UNEC rektoru: “Xəyallarınızın universitetini reallığa çevirəcəyik”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov 2015/2016 tədris ilində I kursa qəbul olan tələbələrlə görüşlərə başlayıb. Silsilə görüşlərin keçirilməsinə əsas məqsəd yeni qəbul olan tələbələrə universitetdəki yeniliklər, tədris prosesi haqda məlumatları çatdırmaq, tələbələrin universitetlə bağlı təəssüratlarını öyrənməkdir.
UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov ilkin olaraq İqtisadiyyat və sənaye, sonra Biznes inzibatçılığı fakültəsinin I kurs tələbələri ilə görüşüb. Rektor çıxışı zamanı universitet haqqında ətraflı məlumat çatdırıb. Bildirib ki, UNEC-də həyata keçirilən hər bir yenilik məhz tələbələr üçündür. Universitetin nüfuzunun yüksəldilməsində tələbə və müəllim heyətinin əhəmiyyətindən danışan rektor qeyd edib ki, UNEC qısa zaman çərçivəsində dünya səviyyəli universitet olmalıdır. Ə.Muradov beynəlxalq əlaqələr sahəsindəki uğurları xüsusi vurğulayıb. Rektor müasir texnologiyaların universitetdə tətbiqindən danışarkən “Elektron universitet” platforması və “Elektron sənəd dövriyyəsi”ndən söz açıb. O, elektron universitet platformasının mahiyyətini açıqlayarkən, tələbələ biliyinin obyektiv qiymətləndirilməsinin əsas olduğu qeyd edib. Rektor tələbələri universitetin ictimai həyatında fəal olmağa, asudə vaxtın səmərəli keçirilməsində yaxından iştirak etməyə çağırıb. Yaradıcılıq mərkəzində fəaliyyət göstərən dərnəklərə qoşulmağı tövsiyə edən rektor, həmçinin Radio UNEC-də tələbə təşəbbüslərinin həyata keçirilməsi üçün şəraitin yaradıldığını bildirib. Qeyd edib ki, tələbələr onları narahat edən problemlər və təklifləri ilə bağlı rektorun şəxsi facebook səhifəsinə yaza bilərlər.
Sonra tələbələr rektora onları maraqlandıran sualları ünvanlayıblar. Ə. Muradov, I kurs tələbələrinin kollokvium və imahanların təşkili, tədris prosesi, dərsə davamiyyət, vahid kampus, təqaüd imkanları, elektron kitabxana və idman yarışlarının keçirilməsi barədə suallarını cavabladırıb.
Görüşün yekununda rektor bildirib ki, xəyallarımızda canlandırdığımız universiteti qısa zamanda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin timsalında reallığa çevirəcəyik.

UNEC Rector: “We shall turn into the reality the University of your Dreams”
Rector of Azerbaijan State University of Economics, Professor Adalat Muradov has started to hold meetings with a first year undergraduates who entered the university in 2015/2016 academic year. A series of meetings aim to deliver the students information about the innovations and the training process in the university and to learn the students’ impressions with the university.
Initially Rector met with the freshmen of the Faculty Economy and Industry, then “Business Administration”. During his speech Rector delivered detailed information about the University. He said that, every novelty carried out at UNEC for the students. Speaking about the importance of raising the prestige of the University to students and the teaching staffs, Rector noted that UNEC must become a world- class university in a short period of time. A.Muradov stressed the achievements gained in the field of international relations.  Rector also mentioned about the application of the modern technologies such as “E- University” platform and “E-Document Management”. He stressed the students’ assessment as a main factor, explaining the essence of the E-University platform. The Rector urged the students to be active in the social life of the university and to spend their spare time more efficient. Adding his recommendations on joining the circles performing under the creative center, in addition Rector noted that all conditions were created at Radio UNEC for the realization of the students’ initiatives. He pointed that the students can write about the problems and suggestions to the Rector’s personal facebook page.
Afterwards, students addressed their questions to the Rector. A.Muradov responded the students’ questions about the implementation of the colloquiums and exams, teaching process, attendance, unique campus, scholarship opportunities, e-library and the implementation of the sports competitions.
In the end of the meeting Rector said that soon we shall turn into the reality the University we dream for in the example of Azerbaijan State University of Economics.