UNEC Rusiyanın aparıcı elm və təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlıq edəcək
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov Rusiya Təhsil Akademiyasının rektorunun dəvəti ilə akademiyanın Moskva şəhərində keçirilən 80 illik yubileyində iştirak edib.
Yubiley tədbirində çıxış edən rektor Ədalət Muradov Rusiya Təhsil Akademiyasının kolektivini təbrik edərək, elmi əməkdaşlıq istiqamətində müzakirələr aparıb. Prof.Ədalət Muradov və akademiyanın prezidenti Olqa Vasilyeva arasında aparılan müzakirələrdə müasir təhsil texnologiyaları üzrə tədqiqatların nəticələrinin UNEC-lə bölüşülməsi mexanizmi müzakirə edilib. Eləcə də, Rusiya Təhsil Akademiyasının elektron kitabxanasına UNEC-in çıxış imkanının yaradılmasına dair razılıq əldə olunub.
Yubiley tədbiri çərçivəsində UNEC rektoru prof. Ədalət Muradov Rusiya Hökuməti yanında Maliyyə Universitetinin prezidenti professor Mixail Eskindarov, Moskva Maliyyə Hüquq Universitetinin rektoru professor Aleksey Zabelin, Don Dövlət Texniki Universitetinin rektoru professor Mesxi Besarionla da görüşərək, elm və təhsil sahəsində mümkün əməkdaşlıq istiqamətlərini müzakirə ediblər.
Rusiya Ali İqtisad Məktəbinin rektoru Nikita Anisimovu UNEC-ə dəvət edən prof. Ədalət Muradov birgə tədqiqat mərkəzlərinin və laboratoriyaların yaradılması və digər istiqamətlərdə əməkdaşlıq proqramının müəyyənləşdirilməsinə dair razılıq əldə edib.

UNEC will cooperate with leading scientific and educational institutions of Russia
The rector of UNEC Professor Adalat Muradov participated in the 80th anniversary of the Academy held in Moscow at the invitation of the rector of the Russian Academy of Education.
Making a speech at the anniversary event, the rector Adalat Muradov congratulated the staff of the Russian Academy of Education and held discussions in the direction of scientific cooperation. In the discussions between Prof. Adalat Muradov and the president of the academy, Olga Vasilyeva, the mechanism of sharing the results of research on modern educational technologies with UNEC was discussed. An agreement was reached on the creation of UNEC access to the electronic library of the Russian Academy of Education, too.
Within the framework of the anniversary event, the rector of UNEC Prof. Adalat Muradov also met with the President of the Financial University under the Russian Federation Professor Mikhail Eskindarov, the rector of the Moscow Financial and Judicial Academy Professor Alexey Zabelin, the rector of the Don State Technical University, professor Meskhi Besarion, and discussed possible directions of cooperation in the field of science and education.
Inviting the rector of the Russian Higher School of Economics Nikita Anisimov to UNEC the rector of UNEC professor Adalat Muradov reached an agreement on the establishment of joint research centers and laboratories and the determination of a cooperation program in other directions.