UNEC Rusiyanın aparıcı elm və təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlıq edəcək
UNEC rektoru professor Ədalət Muradov Rusiya Təhsil Akademiyasının rektorunun dəvəti ilə akademiyanın Moskva şəhərində keçirilən 80 illik yubileyində iştirak edib.
Yubiley tədbirində çıxış edən rektor Ədalət Muradov Rusiya Təhsil Akademiyasının kolektivini təbrik edərək, elmi əməkdaşlıq istiqamətində müzakirələr aparıb. Prof.Ədalət Muradov və akademiyanın prezidenti Olqa Vasilyeva arasında aparılan müzakirələrdə müasir təhsil texnologiyaları üzrə tədqiqatların nəticələrinin UNEC-lə bölüşülməsi mexanizmi müzakirə edilib. Eləcə də, Rusiya Təhsil Akademiyasının elektron kitabxanasına UNEC-in çıxış imkanının yaradılmasına dair razılıq əldə olunub.
Yubiley tədbiri çərçivəsində UNEC rektoru prof. Ədalət Muradov Rusiya Hökuməti yanında Maliyyə Universitetinin prezidenti professor Mixail Eskindarov, Moskva Maliyyə Hüquq Universitetinin rektoru professor Aleksey Zabelin, Don Dövlət Texniki Universitetinin rektoru professor Mesxi Besarionla da görüşərək, elm və təhsil sahəsində mümkün əməkdaşlıq istiqamətlərini müzakirə ediblər.
Rusiya Ali İqtisad Məktəbinin rektoru Nikita Anisimovu UNEC-ə dəvət edən prof. Ədalət Muradov birgə tədqiqat mərkəzlərinin və laboratoriyaların yaradılması və digər istiqamətlərdə əməkdaşlıq proqramının müəyyənləşdirilməsinə dair razılıq əldə edib.

UNEC будет сотрудничать с ведущими учреждениями науки и образования России
Ректор UNEC профессор Адалат Мурадов по приглашению ректора Российской академии образования принял участие в праздновании 80-летия академии, состоявшемся в Москве.
Выступивший на юбилейном мероприятии ректор Адалат Мурадов поздравил коллектив Академии образования России, провел обсуждения в направлении сотрудничества в сфере науки. В ходе состоявшейся беседы профессор Адалат Мурадов и президент академии Ольга Васильева обсудили механизм обмена с UNEC результатами исследований в области современных образовательных технологий. Также была достигнута договоренность о создании доступа UNEC к электронной библиотеке Российской академии образования.
В рамках юбилейного мероприятия ректор UNEC проф. Адалат Мурадов также встретился с президентом Финансового университета при Правительстве РФ профессором Михаилом Эскиндаровым, ректором Московского финансово-юридического университета профессором Алексеем Забелиным, ректором Донского государственного технического университета профессором Месхи Бесарионом и обсудил возможные направления сотрудничества в сфере науки и образования.
Проф. Адалат Мурадов, пригласивший в UNEC ректора Российской высшей школы экономики Никиту Анисимова, договорился о создании совместных исследовательских центров и лабораторий и определении программы сотрудничества по другим направлениям.