Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) SABAH məzunları xarici əmək bazarına uğurla inteqrasiya edirlər.Belə ki, UNEC-in 60-a yaxın SABAH məzunu ABŞ, Yaponiya, İngiltərə, Fransa, Almaniya, Polşa, Macarıstan, Latviya, BƏƏ, Malta, Estoniyanın və digər ölkələrin nüfuzlu yerli və beynəlxalq şirkətlərində fəaliyyətlərini davam etdirirlər. Məzunlar əsasən, Təhsil Nazirliyinin xarici təhsil proqramları müsabiqəsinin qalibləri olan və təhsilin magistratura pilləsini həmin ölkələrdə bitirən gənclərdir. Bir neçə məzun isə distant olaraq xarici ölkə şirkətlərində əmək fəaliyyəti ilə məşğul olurlar.
2014-cü ildən fəalliyət göstərən UNEC SABAH mərkəzi akademik biliklərini karyera imkanına çevirə bilən məzunlar yetişdirərək, dünya əmək bazarına savadlı, bacarıqlı və hazırlıqlı insan kapitalı ixracını uğurla aparır.

SABAH graduates of UNEC are successfully integrating into the world labor market
?????????????????????????????????????????????SABAH graduates of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) are successfully integrating into the foreign labor market.
As about 60 UNEC graduates of SABAH continue their activities in prestigious local and international companies of the United States, Japan, England, France, Germany, Poland, Hungary, Latvia, UAE, Malta, Estonia and other countries. The graduates are mainly the winners of the competition of foreign educational programs of the Ministry of Education and graduates of master’s degrees in those countries. Several graduates work remotely in foreign companies.
SABAH Center of UNEC, which has been operating since 2014, successfully exports educated, skilled and trained human capital to the world labor market by training graduates who can turn their academic knowledge into career opportunities.