23 SENTYABR 2017 | VIEWS:
Hüseynov Baxış Fərruz oğlu 1973-cü ilin oktyabrında Beyləqanın Şərq qəsəbəsində anadan olub. 1990-cı ildə qəsəbədəki orta məktəbi bitirərək, Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun (indiki UNEC) Maliyyə-iqtisad fakültəsinə qəbul olunub. Baxış dərsləri ilə yanaşı, ictimai fəaliyyəti, eyni zamanda xüsusi istedadı ilə də qrup yoldaşlarından fərqlənib. Ancaq Dağlıq Qarabağda müharibə alovlandıqda Baxış təhsilini yarımçıq qoyub, könüllü olaraq döyüşə yollanıb.
Ağburun yüksəkliyində il yarım ən qaynar döyüşlərdə iştirak edən Baxış 1993-cü il, sentyabrın 23-də düşmən hücumunun qarşısını almağa cəhd edərkən, qəhrəmancasına həlak olub. Sentyabrın 25-də doğulub böyüdüyü Beyləqan rayonunun Şəhidlər Xiyabanında dəfn edilib.

23 СЕНТЯБРЯ 2017 | VIEWS:
Гусейнов Бахыш Фарруз оглы родился в октябре 1973 года в поселке Шарг Бейлаганского района. В 1990 году окончив сельскую среднюю школу, поступил на Финансово-экономический факультет Азербайджанского государственного экономического института (ныне UNEC). Бахыш  отличался от товарищей по группе активностью в учебе и общественной деятельности, а также особыми способностями. Однако с началом Нагорно-Карабахской войны, оставив учебу, отправился добровольцем в бой.
Бахыш, участвующий полтора года в самых горячих боях на вершине Агбуруна,  23 сентября 1993 года при попытке предотвратить атаки врага героически погиб. Похоронен 25 сентября в Аллее шехидов Бейлаганского района, где родился и вырос.