UNEC tələbələri AHİK-in adlı təqaüdlərinə layiq görülüb
Martın 2-də Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında (AHİK) 2015/2016-ci tədris ilinin qış imtahan sessiyasının nəticələrinə görə uğur qazanan və həmkarlar ittifaqı fəalı olan ali məktəb tələbələrinə Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin adlı təqaüdlərinin verilməsivə ötən il beynəlxalq tədbirlərdə qalib olan tələbələrin mükafatlandırılması ilə bağlı mərasim keçirilib.
AHİK-in sədri, millət vəkili Səttar Mehbalıyev müasir dünyada elmin, təhsilin, mədəniyyətin, idmanın mühüm rolundan danışıb, ölkə başçısının bu sahələrin inkişafına xüsusi önəm verdiyini bildirib. Rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyəti barədə məlumat verən S.Mehbalıyev bildirib ki, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin adlı təqaüdü 1995-ci ildə təsis olunub. Təqaüd qış və yay imtahan sessiyalarının nəticələrinə görə uğur qazanan və həmkarlar ittifaqı fəalı olan tələbələrə verilir.
Sonra tələbələrə adlı təqaüdlər təqdim edilib. Təqaüd alanlar sırasında UNEC tələbələri də var:
1. Nurlan Babayev – İqtisadiyyat və sənaye
2. Nərgiz Tahirova – Maliyyə
3. Günay Qarayeva – Sabah qrupları
4. Muraz Nəbizadə – Biznes inzibatçılığı
Bundan başqa, 2015-ci ildə beynəlxalq səviyyəli elm, incəsənət və idman müsabiqələrində iştirak edərək yüksək nailiyyətlər qazanan tələbələrə də fəxri fərman və pul mükafatı verilib. Təltif edilən tələbələr arasında UNEC-in İqtisadiyyat və Sənaye fakültəsinin III kurs tələbəsi Ümid Məmmədzadə də var. Ü.Məmmədzadə qaydasız döyüş üzrə ikiqat dünya, habelə Avropa, üçqat respublika, Qafqaz çempionudur və bir sıra beynəlxalq turnirlərin mükafatçısıdır.

Студенты UNEC удостоены именной стипендии КПА
2 марта в Конфедерации профсоюзов Азербайджана (КПА) в связи представлением именной стипендии Республиканским комитетом свободных профсоюзов работников образования Азербайджана студентам высшей школы,  достигнувшим успех по результатам зимней экзаменационной сессии за 2015/2016 учебный год и активистам профсоюза, а также премированием студентов-победителей международных мероприятий прошлого года состоялась церемония награждения.
Председатель КПА депутат Саттар Мехбалиев рассказал о важной роли науки, образования, культуры, спорта в современном мире. Он отметил о большой роли, которую придает глава государства развитию этих сфер. Информируя о деятельности руководимой им структуры, С.Мехбалиев отметил, что именная стипендия Республиканского комитета свободных профсоюзов работников образования Азербайджана учреждена в 1995 году. Стипендия выдается студентам, успешно завершившим зимнюю и летнюю экзаменационную сессию и активистам профсоюзного комитета.
Затем студентам были представлены именные стипендии. В числе получивших стипендию есть имена и студентов UNEC:
• Нурлан Бабаев – Экономика и промышленность
• Наргиз Тахирова – Финансы
• Гюнай Караева – граппа Сабах
• Мураз Набизаде – Администрирование бизнеса
Помимо этого, студентам, участвующим и завоевавшим большие успехи в 2015 году на международных соревнованиях высокого уровня по науке, искусству и спорту, представлены почетные грамоты и денежные премии. Среди награжденных — студент III курса факультета Экономики и промышленности Умид Мамедзаде. У.Мамедзаде по боям без правил является двукратным чемпионом мира, а также Европы, трехкратным чемпионом республики, Кавказа и призером ряда международных турниров.