UNEC tələbələri Almaniyada təlimdə iştirak edib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat və sənaye, Maliyyə fakultəsinin 16 tələbəsi və magistrantı Almaniyada kurs keçiblər.
Tələbələr Əməyin iqtisadiyyatı və təşkili kafedrasının dosenti Əli-Ağa İsmayılzadənin rəhbərliyi ilə Almaniyanın F+U Akademiyası tərəfindən Heydelberg şəhərində təşkil olunan “Müasir iqtisadiyyatda işgüzar ingilis dili” proqramında iştirak ediblər.
Treyninq proqramı Almaniya təhsilinin “dual  sistem” proqramı əsasında keçirilib. Dörd həftə ərzində tələbələr akademik dərslərlə yanaşı, Almaniyanın bir sıra aparıcı şirkətlərinin (Daimler-Benz, BMW, BOSH) fəaliyyəti ilə də tanış olubar. Kurs zamanı tələbələrə Almaniya iqtisadiyyatı, onun dünya iqtisadiyyatına inteqrasiyası, işgüzar münasibətlər haqqında ətraflı məlumat verilib, inkişaf perspektivləri müzakirə edilib.
Tələbələr istirahət günlərində Avropanın Paris, Vyana şəhərlərini ziyarət edib və onların tarixi-mədəni muzeyləri ilə tanış olublar.
Kursun sonunda bütün iştirakçılara sertifikatlar təqdim edilib, F+U Akademiyası tərəfindən fakültə rəhbərliyinin adına minnətdarlıq məktubu göndərilib.

UNEC Students attended training in Germany
16 undergraduate and graduate students of the Schools of Economics and Industry and Finance of Azerbaijan State University of Economics have taken a course in Germany.
Students attended the Program “Business English in Modern Economy” held in Heidelberg by F+U Academy of Germany under the Associated Professor of the Department of “Economy and Organization of Labor” Ali- Agha Ismayilzade.
The training was held on the basis of the “dual system” program of German Education. Beside the academic classes students got acquainted with some leading companies’ activities of Germany (Daimler, Benz, BMW and BOSCH) within four weeks. Students were delivered information about the German Economy, its integration to the world economy and business relations in detail during the course; they discussed the development prospects.
At the weekends students made a trip to Paris and Vienna cities of Europe and visited the museums there.
All participants were awarded certificates in the end of the course; a letter of appreciation was sent to the administration of the faculty on behalf of the F+U Academy.