UNEC tələbələri Quba Soyqırımı Memorial Kompleksini ziyarət ediblər
UNEC-in Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) sədri İlkan Əliyev, Tələbə-rektor Nihad İsgəndərov, tələbə təşkilatlarının rəhbərləri və fəal THİK üzvləri 31 mart – Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü münasibətilə Quba Soyqırımı Memorial Kompleksini ziyarət ediblər.
UNEC tələbələri abidənin önünə gül dəstələri düzdükdən sonra, onlara ermənilərin törətdikləri soyqırım barədə məlumat verilib.
Quba Soyqırımı Memorial Kompleksi 2013-cü il sentyabr ayının 18-də Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə yaradılıb. Kompleksdə XX əsrin əvvəllərində Quba şəhərinin müxtəlif ərazilərinin görüntüləri, əhalinin həyat tərzi haqqında fotolar var.
Quba soyqırımı məzarlığı 2007-ci il aprelin 1-də ərazidə torpaq işləri aparılarkən aşkarlanıb. Tədqiqatlar nəticəsində məzarlığın 1918-ci ildə ermənilərin yerli dinc əhaliyə qarşı törətdikləri soyqırımı ilə bağlı olduğu müəyyən edilib.

Студенты UNEC посетили Губинский мемориальный комплекс геноцида
Председатель Студенческого профсоюзного комитета (СПК) UNEC Илькан Алиев, студент-ректор Нихад Искендеров, руководители студенческих организаций и активные члены СПК по случаю 31 марта — Дня геноцида азербайджанцев посетили Губинский мемориальный комплекс геноцида.
После того, как студенты UNEC возложили цветы перед памятником, им дали информацию о геноциде, совершенном армянами.
Губинский мемориальный комплекс геноцида был создан 18 сентября 2013 года при поддержке Фонда Гейдара Алиева. В комплексе собраны изображения различных районов города Губы начала XX века, фотографии об образе жизни населения.
Губинское кладбище геноцида было обнаружено 1 апреля 2007 года во время земляных работ на территории. В результате исследований было установлено, что кладбище имело отношение к геноциду, совершенному армянами против местного мирного населения в 1918 году.