UNEC tələbələri Rusiyada keçirilən Statistika üzrə Beynəlxalq Tələbə olimpiadasının qalibi olublar
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri Rusiyanın paytaxtı Moskva şəhərində keçirilən Statistika üzrə Beynəlxalq Tələbə olimpiadasında iştirak ediblər.
Olimpiadada StatAnalytics komandası ilə təmsil olunan tələbələr UNEC Biznes Məktəbinin I kurs magistri Leyla Mehdiyeva, Rus İqtisad Məktəbinin IV kurs tələbələri Ağamurad Ağayev, Nəcibə Taşova olub.
UNEC tələbələri yarışın yaradıcılıq məhrələsindəki tapşırıqları uğurla yerinə yetirərək ilk gündən münsiflər heyətinin rəğbətinı qazanıblar. Test mərhələsində isə  Azerbaycan və Böyük Vətən müharibəsi: Statistika və sosial-iqtisadi dəyişikliklər” adlı layihə ilə çıxış edən UNEC komandası statistika elminin böyük alimləri olan V.N.Salin, S.Q.Biçkova və digərləri tərəfindən yüksək dəyərləndirilərək “Ən  yaxşı tarixi işıqlandırma” nominasiyası üzrə Olimpiadanın qalibi olub.

UNEC Students Win International Student Olympiad in Statistics Held in Russia
Students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) participated in the International Student Olympiad in Statistics held in Moscow, the capital of Russia.
Representing UNEC as the “StatAnalytics” team, the participants included Leyla Mehdiyeva, a first-year master’s student of the UNEC Business School, and Aghamurad Aghayev and Najiba Tashova, fourth-year students of the Russian School of Economics.
UNEC students successfully completed the tasks of the creative stage of the competition, earning the appreciation of the jury from the very first day. In the test stage, the UNEC team presented a project titled “Azerbaijan and the Great Patriotic War: Statistics and Socio-Economic Changes”, which was highly evaluated by renowned statisticians such as V.N. Salin, S.G. Bichkova, and others. As a result, the UNEC team won in the category of “Best Historical Coverage.”
The UNEC team was supervised by Associate Professor Vusala Teymurova from the Department of Mathematics and Statistics.