UNEC tələbələri Rusiyanın nüfuzlu ali məktəbinin magistratura pilləsi üçün şanslarını sınayıblar
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Rusiya Federasiyasının Ali İqtisad Məktəbinin (Milli Tədqiqat Universiteti) (AİM) magistratura pilləsinə qəbul üçün olimpiada keçirilib.
İki gün davam edən olimpiada AİM-in magistraturasında təhsil almaq istəyən xarici ölkə (əsasən MDB və Baltikyanı ölkələr) vətəndaşları olan tələbə və məzunlar arasında, eyni vaxtda 12 ölkənin 36 şəhərində keçirilib. Qalibvə mükafatçılar AİM-in magistraturasına imtahansız qəbul olunmaqla, ödənişsiz və təqaüdlü təhsil almaq hüququ qazanacaqlar.
Olimpiada əsasən iqtisadiyyat, menecment, maliyyə, dünya iqtisadiyyatı, biznes-informatika, riyaziyyat, dövlət idarəetməsi, beynəlxalq biznes, psixologiya istiqamətlərini əhatə edib.
Rusiya Federasiyasının Ali İqtisad Məktəbi(MilliTədqiqat Universiteti) olimpiadanın nəticələrini aprel ayında açıqlayacaq.

UNEC Students tried their chance to get the Graduate Program in the prestigious Russian University
The Olympiad has taken place to get admitted for the Graduate Program in the Higher School of Economics of the Russian Federation (National Research University) at Azerbaijan State University of Economics.
The two-day Olympiad was held among the students and alumni of foreign country citizens (mainly CIS and Baltic countries) at the same time in 36 cities of 12 countries. The winners will get the Graduate education free of charge and get a scholarship in HSE.
The Olympiad in general covers the directions of Economy, Management, Finance, World Economy, Business- Informatics, Mathematics, State Administration, International Business and Psychology.
The Higher School of Economics of Russia (National Research University) will announce the results in April.