UNEC tələbələri Türkiyəli gənclərlə əməkdaşlığı genişləndirir
Sentyabrın 18-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İctimai Birliyi ilə Bakıda səfərdə olan Türkiyədə fəaliyyət göstərən “Xəzər Gənc” təşkilatının üzvləri görüşüb.
Görüşdə əməkdaşlıq çərçivəsində Azərbaycan-Türkiyə gəncləri arasında dostluğun inkişaf etdirilməsi, müxtəlif mövzularda maarifləndirilmə işinin aparılması istiqamətində layihələrin həyata keçiriləcəyi bildirib. Müzakirələrdə sosial problemlərin həlli istiqamətində müəyyən addımların atılması, Azərbaycan-Türkiyə arasında könüllü məktəbinin inkişafı, gənclərin maarifləndirilməsi və digər məsələlər barədə fikirlər səsləndirilib.
Sonda Azərbaycan vəTürkiyə gəncliyi arasında körpü rolunu oynayacaq iki təşkilat arasında əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb.

Members of “Khazar Genc” (Khazar Youth) organization carrying out the activity in Turkey and visiting Baku and the Public Association “Support to Economist Youth” met at Azerbaijan State University of Economics on September 18.
Developing the friendship among the young people of Azerbaijan and Turkey and implementing the projects in the direction of enlightenment issues were discussed during the meeting. Views on taking steps towards the solution of social problems, developing school of volunteers between Azerbaijan and Turkey, enlightening young people and other issues were heard within the discussions.
The memorandum of Understanding between the two organizations becoming the bridge for the youth of Azerbaijan and Turkey was signed at the end.