UNEC-in Rəqəmsal Könüllülər Təşkilatı və Tələbə Elmi Cəmiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışın açılışında çıxış edən tələbələrlə iş üzrə prorektor dos. Səadət Qəndilova Zəfər tariximizdən danışıb və yarış barədə məlumat verib. Bildirib ki, 11 fakültənin iştirak etdiyi intellektual yarışda komandalar işğaldan azad olunmuş rayonların adları ilə təmsil olunurlar. Sualların əsasən Azərbaycan tarixi ilə bağlı olduğunu diqqətə çatdıran prorektor, yarış iştirakçılarına uğurlar arzulayıb.
Sonra 11 fakültəni təmsil edən 11 komanda qələbə uğrunda bilik mübarizəsi aparıb. 3 mərhələdən ibarət olan, iştirakçıların maraq və həyəcanla izlədikləri “Breyin rinq”ın finalında UNEC SABAH-ın “Cəbrayıl” komandası ilə Maliyyə və Mühasibat fakültəsinin “Laçın” komandası qarşılaşıblar. Finalda Maliyyə və Mühasibat fakültəsi qələbə qazanıb. SABAH fakültəsi II yerin, Biznes və Menecment fakültəsinin “Ağdam” komandası isə III yerin sahibi olub.

Студенты UNEC провели интеллектуальное соревнование «Брейн-ринг», посвященное Дню Победы
Выступая на открытии соревнования, организованного совместно с Организацией цифровых волонтеров UNEC и Студенческим научным обществом, проректор по работе со студентами доц. Саадат Гандилова рассказала об истории нашей Победы и дала информацию о соревновании. Она отметила, что в интеллектуальном соревновании, в котором участвуют 11 факультетов, команды представлены названиями освобожденных от оккупации регионов. Отметив, что вопросы в основном связаны с историей Азербайджана, проректор пожелала участникам мероприятия успехов.
Затем 11 команд, представляющих 11 факультетов, вели битву знаний за победу. В финале «Брейн-ринга», состоявшего из 3 этапов и за которым участники с интересом и волнением наблюдали, команда «Джебраил» САБАХ UNEC встретилась с командой «Лачин» факультета Финансов и бухгалтерского учета. В финале победу одержал факультет Финансов и бухгалтерского учета. Факультет САБАХ занял 2-е место, а команда «Агдам» факультета бизнеса и менеджмента 3-е место.