UNEC tələbələrindən Azərbaycan əsgərinə dəstək aksiyası davam edir
UNEC-də Azərbaycan əsgərinə dəstək aksiyası davam edir. Aprelin 5-də UNEC-in 2 saylı tədris binasında toplaşan tələbələr aprelin 1-dən 2-nə keçən gecədən başlayaraq Ermənistanın Azərbaycana qarşı növbəti silahlı təxribatı nəticəsində həlak olan hərbçi və mülki şəxslərin ruhunu bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər.
Tələbələr hər an Azərbaycan əsgərinin yanında olduqlarını, Ali Baş Komandan əmr verərsə hər birinin ön cəbhəyə gedib doğma torpaqlarımızı azad edənədək vuruşmağa hazır olduqlarını bildiriblər. Azərbaycan dövlət himnini oxuyaraq, Qarabağa və Azərbaycan əsgərinə aid şüarları səsləndiriblər.

В UNEC продолжается акция в поддержку азербайджанского солдата. Собравшиеся 5 апреля во 2-ом учебном корпусе UNEC студенты почтили память погибших военных и гражданских лиц в результате военной провокации Армении против Азербайджана в ночь с 1 на 2 апреля.
Студенты отметили, что готовы в любой момент быть рядом с азербайджанскими солдатами и по приказу Верховного главнокомандующего готовы вступить на передовой фронт и бороться за освобождение родных земель. Во время акции студенты исполнили государственный гимн Азербайджана, прозвучали лозунги о Карабахе и азербайджанском солдате.