UNEC Times Higher Education Impact reytinqində 801-1000-ci yerə yüksəlib!
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) 95 illik yubileyində beynəlxalq səviyyədə böyük uğura imza atıb.
Times Higher Education (THE) Impact Ranking 2025-in nəticələrinə görə, UNEC ciddi irəliləyişə nail olub. Ötən il 1001-1500-ci yerdən olan UNEC bu ilki reytinqdə 801-1000-ci yerə yüksəlib.
Qeyd edək ki, Times Higher Education Impact Ranking universitetlərin cəmiyyətə, ətraf mühitə və iqtisadi inkişafa olan təsirini qiymətləndirir. Reytinqdə universitetlər istənilən sayda Dayanıqlı İnkişaf Məqsədi (SDG) üzrə fəaliyyətlərini təqdim edə bilərlər, lakin SDG 17 – Tərəfdaşlıqlar indikatoru bütün iştirakçılar üçün mütləq tələb kimi müəyyən edilib.

On the occasion of its 95th anniversary, Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has achieved significant international recognition.
According to the results of the Times Higher Education (THE) Impact Rankings 2025, UNEC has made remarkable progress, advancing from last year’s 1001-1500 band to the 801-1000 band this year.
It is worth noting that the Times Higher Education Impact Rankings assess universities based on their contributions to society, the environment, and economic development. Institutions can submit evidence of their efforts in any number of the Sustainable Development Goals (SDGs); however, SDG 17 – Partnerships for the Goals is a mandatory indicator for all participants.