UNEC Times Higher Education Impact reytinqində 801-1000-ci yerə yüksəlib!
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) 95 illik yubileyində beynəlxalq səviyyədə böyük uğura imza atıb.
Times Higher Education (THE) Impact Ranking 2025-in nəticələrinə görə, UNEC ciddi irəliləyişə nail olub. Ötən il 1001-1500-ci yerdən olan UNEC bu ilki reytinqdə 801-1000-ci yerə yüksəlib.
Qeyd edək ki, Times Higher Education Impact Ranking universitetlərin cəmiyyətə, ətraf mühitə və iqtisadi inkişafa olan təsirini qiymətləndirir. Reytinqdə universitetlər istənilən sayda Dayanıqlı İnkişaf Məqsədi (SDG) üzrə fəaliyyətlərini təqdim edə bilərlər, lakin SDG 17 – Tərəfdaşlıqlar indikatoru bütün iştirakçılar üçün mütləq tələb kimi müəyyən edilib.

Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) к своему 95-летию добился больших успехов на международном уровне.
По результатам рейтинга Times Higher Education (THE) Impact Ranking 2025, UNEC добился значительного прогресса. В прошлом году UNEC поднялся с 1001-1500-го места на 801-1000-е место в рейтинге этого года.
Следует отметить, что Times Higher Education Impact Ranking оценивает влияние университетов на общество, окружающую среду и экономическое развитие. Университеты могут представить в рейтинге свою деятельность по любому количеству Целей устойчивого развития (SDG), однако SDG 17 — показатель Партнерства определен как абсолютное требование для всех участников.