UNEC müəllimləri Türkiyə universitetlərində təcrübələrini artıracaqlar
UNEC-in müəllimlərindən ibarət yeni nümayəndə heyəti Türkiyənin nüfuzlu Uludağ, Sakarya və Süleyman Dəmirəl universitetlərinə ezam olunacaqlar. Layihənin əsas məqsədi müəllimlərin elmi potensialının artırılması, xarici universitetlərin təcrübəsinin öyrənilməsidir.
Səfər zamanı həmin universitetlərin ali təhsil sistemi, tədris edilən ixtisas fənləri, sillabuslar, dərslik, imtahan, laboratoriya və kitabxana sistemi ilə tanışlıq nəzərdə tutulub. UNEC müəllimlərinin türkiyəli həmkarları ilə qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin aparılması, xüsusən də elmi təqdiqatların həyata keçirilməsi, birgə elmi məqalələrin yazılması, müvafiq dərsliklərin hazırlanması ilə bağlı müzakirələrin aparılması da proqrama daxil edilib.
Nümayəndə heyəti ilə görüşən rektor, professor Ədalət Muradov UNEC-in xarici universitetlərlə əməkdaşlığının daha da genişləndirilməsində belə səfərlərin vacib rol oynadığını vurğulayıb. Ötən tədris ilində universitetin 15 professorunun qonşu ölkənin tanınmış ali məktəblərinə ezam olunduğunu diqqətə çatdıran rektor, gələcəkdə belə səfərlərin dünyanın nüfuzlu universitetlərinə təşkil olunacağını xüsusi qeyd edib.
Dekan və kafedra müdirlərinin təmsil olunduğu 18 əməkdaşın Türkiyəyə səfəri fevral ayının 6-dan 10-a kimi nəzərdə tutulub.

UNEC будет обмениваться опытом с университетами Турции
В целях расширения сотрудничества UNEC с престижными университетами мира  делегация в составе профессорско-преподавательского состава командируется в Турцию. Целью визита также является повышение научного потенциала педагогического состава и  освоения опыта зарубежных университетов.
В составе делегации из 18 человек представлены деканы и заведующие кафедрами, которые группами в составе 6 человек посетят университеты Турции Улудаг, Сакарья и Сулеймана Демиреля. Глубже ознакомятся с системой высшего образования указанных университетов, проведут обмен мнениями с коллегами. Наряду с этим  ознакомятся с преподаваемыми в данных университетах предметами по специальности, силлабусами, учебниками,  экзаменами, с системой лабораторий и библиотек. С коллегами из Турции обменяются мнениями по вопросам проведения научных исследований, совместного написания научных статей, разработки соответствующих учебников.
На встрече с делегацией ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов подчеркнул  особое значение обмена опытом в повышении научного потенциала преподавателей. Отметив, что в минувшем году 15 профессоров посетив престижные турецкие университеты, изучили их опыт, ректор выразил уверенность в важности и необходимости намечающейся поездки и дал напутствия делегационному составу.