UNEC və ABB Invest arasında strateji əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Belə ki, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Azərbaycanın maliyyə-investisiya sektorunun aparıcı şirkətlərindən biri olan “ABB-İnvest İnvestisiya Şirkəti” (ABB Invest) arasında əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov və ABB Invest-in icraçı direktoru Nadir Babazadə tərəfindən imzalanan memorandumun əsas məqsədi kapital bazarlarında bilik və təcrübə mübadiləsini gücləndirmək, maliyyə savadlılığını artırmaq, eləcə də UNEC tələbələrinin praktiki bacarıqlarını inkişaf etdirməkdır.
Memorandum çərçivəsində tərəflər maliyyə savadlılığının artırılmasına yönəlmiş birgə layihələr həyata keçirəcəklər, tələbələrin real iş proseslərinə qoşulması və peşəkar biliklərinin möhkəmləndirilməsi istiqamətində əməkdaşlıq edəcəklər. Memorandumda, həmçinin, tələbələr üçün istehsalat və yay təcrübə proqramları, qiymətli kağızlar üzrə maarifləndirici təlimlər, karyera imkanları, eləcə də maliyyə və iqtisadiyyat sahələrinə dair ən son kitabların nəşr olunması nəzərdə tutulub.

Так, между Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) и инвестиционной компанией ABB-Invest (ABB Invest), одной из ведущих компаний в финансово-инвестиционном секторе Азербайджана, подписан меморандум о сотрудничестве.
Основной целью меморандума, подписанного ректором UNEC, профессором Адалатом Мурадовым и исполнительным директором ABB Invest Надиром Бабазаде, является усиление обмена знаниями и опытом на рынках капитала, повышение финансовой грамотности, а также развитие практических навыков студентов UNEC.
В рамках меморандума стороны будут реализовывать совместные проекты, направленные на повышение финансовой грамотности, а также сотрудничать в целях вовлечения студентов в реальные бизнес-процессы и укрепления их профессиональных знаний. В меморандуме также предусмотрены программы производственных и летних стажировок для студентов, образовательные тренинги по ценным бумагам, возможности карьерного роста, а также публикация новейших книг в сфере финансов и экономики.