UNEC və “Baker Tilly Audit Azərbaycan” arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
UNEC-in biznes sektoru ilə növbəti əməkdaşlığı Baker Tilly International şəbəkəsinin Azərbaycandakı nümayəndəsi və ölkənin qabaqcıl audit şirkətlərindən biri olan Baker Tilly Audit Azərbaycan QSC ilə həyata keçirilib.
Əməkdaşlıq memorandumunun imzalanması məqsədilə “Baker Tilly Audit Azərbaycan”ın təsisçisi və idarəedici partnyoru Samir Vəliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də olub.
Görüşdə çıxış edən UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov universitet – iş dünyası əməkdaşlığında səmərəliliyin artırılmasının vacibliyini vurğulayıb. Rektor UNEC-də biznes sektoru ilə əlaqələrin gücləndirilməsi istiqamətində həyata keçirilən yeniliklərdən də söz açıb. Həmçinin tələbələrin iş dünyasının tələbələrinə uyğun  bacarıqlar qazanması məqsədilə tədris prosesində tətbiq edilən yenilikləri diqqətə çatdırıb.
Samir Vəliyev məzunu olduğu universitetlə əməkdaşlıq etməkdən məmnunluğunu bildirərək, UNEC-də son illərdə həyata keçirilən yenilikləri və məzunların iş dünyasına hazırlıq səviyyəsini yüksək qiymətləndirib. Hazırda “Baker Tilly”də çalışanların böyük qismini (46%) UNEC məzunlarının təşkil etdiyini vurğulayan Samir Vəliyev onların biliyi, peşəkarlığı, innovativ yanaşmaları, çalışqanlıqları ilə daim fərqləndiklərini deyib. O, UNEC məzunları ilə bir komandada çalışmağın rahat və effektiv olduğunu qeyd edib.
Görüş zamanı hər iki tərəf yaradılan əməkdaşlığın universitet və iş dünyası üçün faydalı nəticələr verəcəyinə dair əminliklərini ifadə ediblər.
Sonra tərəflər arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb. Sənəddə birgə elmi-praktiki fəaliyyətin həyata keçirilməsi, təcrübə mübadiləsi və tələbələrin inkişafına yönəlik müxtəlif layihə və tədbirlərin icrası nəzərdə tutulub. Əməkdaşlıq çərçivəsində UNEC-də “Baker Tilly Həftəsi”, “CEO Talks” görüşlərinin təşkili, “Baker Tilly Auditoriyası” və “Baker Tilly” tələbə qrupunun yaradılması planlaşdırılıb. Bundan əlavə, şirkətdə çalışan UNEC məzunlarının tələbələrlə görüşləri və karyera sərgilərində iştirakı da əməkdaşlığın əsas istiqamətləri sırasında yer alıb.

Между UNEC и «Baker Tilly Audit Azerbaijan» подписан меморандум о сотрудничестве
Очередное сотрудничество UNEC с бизнес-сектором осуществлено с ЗАО Baker Tilly Audit Azerbaijan, представителем сети Baker Tilly International в Азербайджане и одной из ведущих аудиторских компаний страны.
Делегация во главе с основателем и управляющим партнером Baker Tilly Audit Azerbaijan Самиром Велиевым посетила UNEC с целью подписания меморандума о сотрудничестве.
Выступая на встрече, ректор UNEC профессор Адалат Мурадов подчеркнул важность повышения эффективности сотрудничества университетов и деловой среды. Ректор также рассказал о внедренных в UNEC новшествах, направленных на укрепление отношений с бизнес-сектором. Он также остановился на инновациях, внедренных в процесс обучения, которые помогают студентам приобретать навыки, необходимые в деловом мире.
Самир Велиев выразил удовлетворение сотрудничеством с университетом, который он окончил, и высоко оценил новшества, внедренные в UNEC за последние годы, и уровень подготовки выпускников к деловой жизни. Подчеркнув, что большинство (46%) ныне работающих в «Baker Tilly» сотрудников являются выпускниками UNEC, Самир Велиев отметил, что они всегда отличались своими знаниями, профессионализмом, новаторским подходом и трудолюбием. Он отметил, что работать в команде с выпускниками UNEC удобно и эффективно.
В ходе встречи обе стороны выразили уверенность, что налаженное сотрудничество принесет полезные результаты для университета и делового мира.
Затем между сторонами был подписан меморандум о сотрудничестве. В документе предусматривается осуществление совместной научно-практической деятельности, обмен опытом, а также реализация различных проектов и мероприятий, направленных на развитие студентов. В рамках сотрудничества планируется организация в UNEC недели «Baker Tilly», «CEO Talks», а также создание аудитории «Baker Tilly» и студенческой группы «Baker Tilly». Помимо этого, в число основных направлений сотрудничества входят встречи выпускников UNEC, работающих в компании, со студентами и участие в карьерных ярмарках.