Tədbirdə UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov, “Coca-Cola Azərbaycan”ın baş direktoru Rəna Məmmədova, universitetin rəhbər heyəti və şirkət nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbiri giriş sözü ilə açan professor Ədalət Muradov UNEC-in beynəlxalq arenada əldə etdiyi uğurlardan, tələbələr üçün yaradılan müasir təhsil imkanlarından və əmək bazarının real tələblərinə cavab verən kadrların hazırlanması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərdən bəhs edib. Rektor qeyd edib ki, universitetin əsas məqsədi müasir biliklərə malik, təşəbbüskar və rəqabətqabiliyyətli mütəxəssislərin yetişdirilməsidir.
“Coca-Cola Azərbaycan”ın baş direktoru Rəna Məmmədova şirkətin Azərbaycanda 30 ilə yaxın müddətdə fəaliyyət göstərdiyini və UNEC kimi qabaqcıl ali təhsil müəssisəsi ilə əməkdaşlığın onlar üçün böyük əhəmiyyət kəsb etdiyini bildirib.
Tərəflər arasında mümküm əməkdaşlıq istiqamətləri barədə fikir mübadiləsi aparıldıqdan sonra memorandum imzalanıb. Memorandumda UNEC tələbələrinin istehsalat təcrübəsində iştirakı, məzunların işə qəbul imkanlarının genişləndirilməsi, şirkət nümayəndələrinin iştirakı ilə seminar və təlimlərin təşkili, sifarişi tədqiqatların aparılması, habelə birgə karyera günlərinin keçirilməsi nəzərdə tutulur.

В мероприятии приняли участие ректор UNEC профессор Адалат Мурадов, генеральный директор компании «Coca-Cola Азербайджан» Рена Мамедова, руководящий состав университета и представители компании.
Открыв мероприятие вступительной речью, профессор Адалат Мурадов рассказал об успехах UNEC на международной арене, современных образовательных возможностях, созданных для студентов, и мерах, принимаемых для подготовки кадров, отвечающих реальным запросам рынка труда. Ректор отметил, что главная цель университета заключается в подготовке предприимчивых и конкурентоспособных специалистов, обладающих современными знаниями.
Генеральный директор «Coca-Cola Азербайджан» Рена Мамедова отметила, что компания работает в Азербайджане уже около 30 лет и сотрудничество с таким ведущим высшим учебным заведением, как UNEC, имеет для них большое значение.
После обмена мнениями сторон о возможных направлениях сотрудничества был подписан меморандум. В меморандуме предусматривается участие студентов UNEC в производственной практике, расширение возможностей трудоустройства выпускников, организация семинаров и тренингов с участием представителей компании, проведение заказных исследований, а также организация совместных дней карьеры.