Vüsalə Qərib qızı Hüseynovae-mail: [email protected]
1989-cu il tarixində Sumqayıt şəhərində anadan olmuşdur. 2007-ci ildə tam orta məktəbi bitirmişdir. Elə həmin il Qafqaz Universitetinə qəbul olmuşdur. 2012-ci ildə bakalavr təhsilini ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricisi 92 bal ilə, 2015-ci ildə 95 bal ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricisi ilə magistraturanı bitirmişdir.
Əmək fəaliyyətinə 15.02.2013-cü il tarixində Qafqaz Universitetindəi müəllim olaraq başlamışdır. 2021-ci ilin noyabr ayından etibarən İnnab Karyera Mərkəzində Rekrutinq mütəxəssisi, 2022- ci ildən etibarən İnnab Karyera Mərkəzinin rəhbəri vəzifəsində çalışmışdır.
Hazırda UNEC-in “Karyera Planlaşdırılması və İnkişafı” kafedrasının müəllimidir.
Ekspert olduğu sahələr: Təlim və inkişaf, Təşkilati İnkişaf, Təşkilati davaranış, İstedadların cəlbi, İnsan kapitalının idarəedilməsi, İnsan Kapitalının İnkişafı, Yumşaq bacarıqlar
Akademik fəaliyyəti çərçivəsində Vüsalə Hüseynova İnnab Karyera Mərkəzində və CareerUp şirkətlərində layihə rəhbəridir.

Вюсаля Гариб гызы Гусейнова
Родилась в 1989 году в городе Сумгаите. В 2007 году окончила среднюю школу. В том же году поступила в Кавказский университет. В 2012 году получила степень бакалавра с общим средним показателем успешности 92 балла, а в 2015 году получила степень магистра с общим средним показателем успешности 95 баллов.
К трудовой деятельности приступила 15 февраля 2013 года в качестве преподавателя в Кавказском университете. С ноября 2021 года работала специалистом по подбору персонала в Центре карьеры «Иннаб», с 2022 года руководителем Центра карьеры «Иннаб».
* *
*****
В настоящее время является преподавателем кафедры «Планирование и развитие карьеры».
Области специализации: обучение и развитие, организационное развитие, организационное поведение, привлечение талантов, управление человеческим капиталом, развитие человеческого капитала, мягкие навыки.
В рамках академической деятельности Вюсаля Гусейнова является менеджером проектов в Центре карьеры Иннаб и компаниях CareerUp.