UNEC tələbəsi I oldu
“Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyəti Respublika Şurasının təşkilatçılığı ilə ali təhsil müəssisələri tələbələri arasında keçirilən XIII Respublika universiadası davam edir. Bu gün keçirilən sərbəst güləş üzrə yarışlarda UNEC-in güləşçi tələbələri güclərini sınayıblar.
Texnologiya və dizayn fakültəsinin II kurs tələbəsi Cəlal Nağıyev 70 kq. çəki dərəcəsində bütün rəqiblərini məğlub edərək, qalib gəlib. Rus İqtisadiyyat Məktəbinin II kurs tələbəsi İsa Orucov isə 85 kq. çəki dərəcəsində yarışaraq, III yerə yüksəlib.

Продолжается XIII Республиканская универсиада – студент UNEC стал первым
Продолжается XIII Республиканская универсиада среди студентов высшего учебного заведения, состоявшаяся при организационной поддержке Республиканского совета студенческой спортивной организации “Gənclik”. На состоявшихся сегодня соревнованиях по вольной борьбе студенты-борцы UNEC испытали свои силы.
Студент II курса факультета Технологии и дизайна Джалал Нагиев в 70 кг весовой категории победил всех конкурентов и стал победителем. А студент II курса Русской школы экономики Оруджов в 85 кг весовой категории поднялся на III место.