YAP Səbail rayon təşkilatı üzrə İstiqlaliyyət 6 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatına yeni sədr seçilib
20 OKTYABR 2023 | VIEWS:
Yeni Azərbaycan Partiyasının Səbail rayon təşkilatı üzrə İstiqlaliyyət 6 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatına yeni sədr seçkiləri keçirilib.
UNEC-də keçirilən tədbirin açılışında şəhidlərin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov İstiqlaliyyət 6 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatının əvvəlki sədrinin vəzifə dəyişikliyi ilə əlaqədar ərazi təşkilatna yeni sədrin seçiləcəyəni bildirib.
Hazırda Azərbaycan tarixində ən önəmli günlər yaşandığını və bu tarixin Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə təsadüf etməsinin qürurverici olduğunu deyən rektor, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi və müzəffər ordumuzun qəhrəmanlığı ilə ölkəmizin ərazi bütovlüyünün və suverenliyinin tam təmin olunduğunu diqqətə çatdırıb. Rektor bu qələbənin hər birimizin qarşısında müəyyən vəzifələr qoyduğunu, İstiqlaliyyət 6 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatının öz sıralarını daha da genişləndirərək, Heydər Əliyev strategiyası əsasında uğurla aparılan dövlət siyasətinə mühüm töhfələr verəcəyini bildirib.
Yığıncaqda iştirak edən YAP-ın Səbail rayon təşkilatının sədri Muxtar Nağıyev Yeni Azərbaycan Partiyasının fəaliyyətindən və qarşıda duran vəzifələrdən söz açıb.
Sonra İstiqlaliyyət 6 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatına yeni sədr və müavin seçkiləri keçirilib. UNEC-in inzibati və təşkilati məsələlər üzrə prorektoru dosent Şaiq Əsgərov səsvermə yolu ilə ərazi təşkilatının yeni sədri, əvvəlki sədr müavini, Qiyabi təhsil şöbəsinin müdiri Yalçın Köçərli isə yenidən təşkilatın sədr müavini seçilib.
Muxtar Nağıyev yeni sədri və müavini təbrik edərək, onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
“İstiqlaliyyət 6” ünvanı üzrə ərazi partiya təşkilatının yeni sədri dos. Şaiq Əsgərov ona göstərilən etimada görə təşəkkürünü bildirərək, bu etimadı doğruldacağını və qarşıya qoyulan vəzifələrin öhdəsindən layiqincə gələcəyini qeyd edib.

A new chairman is elected to the district organization of the party located at Istiglaliyet 6 of NAP Sabail regional organization
20 OCTOBER 2023 | VIEWS:
New chairman elections were held for the regional organization of the party located at Istiglaliyet 6 of the Sabail district organization of the New Azerbaijan Party.
At the opening of the event held at UNEC, the memory of the martyrs was commemorated with a minute of silence.
The rector of UNEC, Professor Adalat Muradov, said that a new chairman will be elected to the district organization due to the change of position of the previous chairman of the district organization of the party located at Istiglaliyet 6.
The rector said that the most important days in the history of Azerbaijan are being experienced and it is a great honor that this date coincides with the 100th anniversary of the Great Leader Heydar Aliyev. The rector pointed out that the territorial integrity and sovereignty of our country have been fully ensured by the leadership of Commander-in-Chief Ilham Aliyev and the heroism of our victorious army. The Rector said that this victory has set certain tasks for each of us, that the territorial party organization located at Istiglaliyet 6 will further expand its ranks and make important contributions to the successfully conducted state policy based on Heydar Aliyev’s strategy.
Mukhtar Nagiyev, chairman of the Sabail regional organization of NAP, who participated in the meeting, spoke about the activities of the New Azerbaijan Party and the tasks ahead.
Then the elections of the new chairman and deputy were held in the territorial party organization located at Istiglaliyet 6. The Vice-Rector for Administrative and Organizational Affairs of UNEC Associate Professor Shaig Askerov was elected the new chairman of the district organization, the previous vice-chairman and the head of the part-time education department Yalchin Kocharli was re-elected as the vice-chairman of the organization.
Mukhtar Naghiyev congratulated the new chairman and deputy and wished them success in their activities.
The new chairman of the district party organization at the address “Istiglaliyet 6” Assoc. Professor Shaig Asgarov expressed his gratitude for the trust shown to him and noted that he will justify this trust and will cope with the tasks set before him.