YAP Səbail rayon təşkilatı üzrə İstiqlaliyyət 6 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatına yeni sədr seçilib
20 OKTYABR 2023 | VIEWS:
Yeni Azərbaycan Partiyasının Səbail rayon təşkilatı üzrə İstiqlaliyyət 6 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatına yeni sədr seçkiləri keçirilib.
UNEC-də keçirilən tədbirin açılışında şəhidlərin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradov İstiqlaliyyət 6 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatının əvvəlki sədrinin vəzifə dəyişikliyi ilə əlaqədar ərazi təşkilatna yeni sədrin seçiləcəyəni bildirib.
Hazırda Azərbaycan tarixində ən önəmli günlər yaşandığını və bu tarixin Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə təsadüf etməsinin qürurverici olduğunu deyən rektor, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi və müzəffər ordumuzun qəhrəmanlığı ilə ölkəmizin ərazi bütovlüyünün və suverenliyinin tam təmin olunduğunu diqqətə çatdırıb. Rektor bu qələbənin hər birimizin qarşısında müəyyən vəzifələr qoyduğunu, İstiqlaliyyət 6 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatının öz sıralarını daha da genişləndirərək, Heydər Əliyev strategiyası əsasında uğurla aparılan dövlət siyasətinə mühüm töhfələr verəcəyini bildirib.
Yığıncaqda iştirak edən YAP-ın Səbail rayon təşkilatının sədri Muxtar Nağıyev Yeni Azərbaycan Partiyasının fəaliyyətindən və qarşıda duran vəzifələrdən söz açıb.
Sonra İstiqlaliyyət 6 ünvanında yerləşən ərazi partiya təşkilatına yeni sədr və müavin seçkiləri keçirilib. UNEC-in inzibati və təşkilati məsələlər üzrə prorektoru dosent Şaiq Əsgərov səsvermə yolu ilə ərazi təşkilatının yeni sədri, əvvəlki sədr müavini, Qiyabi təhsil şöbəsinin müdiri Yalçın Köçərli isə yenidən təşkilatın sədr müavini seçilib.
Muxtar Nağıyev yeni sədri və müavini təbrik edərək, onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
“İstiqlaliyyət 6” ünvanı üzrə ərazi partiya təşkilatının yeni sədri dos. Şaiq Əsgərov ona göstərilən etimada görə təşəkkürünü bildirərək, bu etimadı doğruldacağını və qarşıya qoyulan vəzifələrin öhdəsindən layiqincə gələcəyini qeyd edib.

Избран новый председатель территориальной партийной организации по Сабаильской районной организации Партии «Ени Азербайджан», находящейся по адресу Истиглалият 6
20 ОКТЯБРЯ 2023 | VIEWS:
Состоялось избрание нового председателя территориальной партийной организации по Сабаильской районной организации Партии «Ени Азербайджан», находящейся по адресу Истиглалият 6.
На открытии мероприятия, состоявшегося в UNEC, была почтена память шехидов минутой молчания.
Ректор UNEC профессор Адалат Мурадов отметил, что в связи со сменой должности предыдущего председателя территориальной партийной организации, находящейся по адресу Истиглалият 6, будет избран новый председатель территориальной организации.
Отметив, что в настоящее время каждый из нас переживает важные дни в истории Азербайджана, и для нас большая честь, что эта дата совпадает с 100-летием со дня рождения Великого вождя Гейдара Алиева, ректор довел до внимания, что под руководством Главнокомандующего Ильхама Алиева и благодаря героизму нашей победоносной армии полностью обеспечена территориальная целостность и суверенитет нашей страны.  Ректор отметил, что эта победа поставила перед каждым из нас определенные задачи, и что территориальная партийная организация, расположенная по адресу Истиглалият 6, еще больше расширит свои ряды и внесет важный вклад в успешно проводимую государственную политику, основанную на стратегии Гейдара Алиева.
Участвующий в мероприятии председатель организации Сабаильского района ПЕА Мухтар Нагиев рассказал о деятельности партии «Новый Азербайджан» и о предстоящих задачах.
Затем состоялось избрание нового председателя и заместителя партийной организации, находящейся по адресу Истиглалият 6. Проректор по административным и организационным вопросам UNEC доцент Шаиг Аскеров путем голосования был избран новым председателем территориальной организации, а бывший заместитель председателя, директор Отдела по заочному обучению Ялчын Кёчарли вновь заместителем председателя.
Мухтар Нагиев поздравив председателя и заместителя, пожелал успехов в их деятельности.
Новый председатель территориальной партийной организации по адресу «Истиглалият 6» доц. Шаиг Аскеров выразив благодарность за оказанное ему высокое доверие, отметил, что оправдает оказанное доверие и достойно справится с выполнением задач, поставленных перед ним.