Millət vəkili: “UNEC-də həyata keçirilən yeniliklər onu beynəlxalq məkanda tanınmış təhsil ocağına çevirəcək”
01 İYUL 2017 | VIEWS:
UNEC-də yay imtahan sessiyası ilə bağlı sonuncu “Açıq qapı” günü keçirilib.
İctimaiyyət nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilən “Açıq qapı”da UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov, millət vəkili Zahid Oruc, “Səs” Media Qrupunun rəhbəri Bəhruz Quliyev və “525-ci qəzet”in müxbiri Sevinc Qarayeva 30-dan çox müraciəti dinləyiblər. Rektor UNEC tələbələri, valideynləri və universitet əməkdaşlarının müraciətlərinin operativ həlli ilə bağlı müvafiq struktur bölmələrə göstəriş verib.
UNEC-də keçirilən “Açıq qapı”da ilk dəfə iştirak etdiyini bildirən millət vəkili Zahid Oruc görüşdən müsbət təəssürat aldığını vurğulayıb: “Hər zaman deyirik ki, ölkənin bünövrəsi onun təhsili üzərində qurulub. Mən UNEC-in doğru yolda olduğunun bir daha şahidi oldum. UNEC-in rəhbərliyinin əməkdaşlara, tələbələrə, valideynlərə, ictimaiyyət nümayəndələrinə əlçatanlığını təqdirəlayiq hesab edirəm. Bu, universitetin müsbət imicini formalaşdırmaqla yanaşı, ali məktəbdə tətbiq edilən yeniliklərə maneə törədən qüvvələri də aradan qaldırır. Hesab edirəm ki, UNEC-də həyata keçirilən yeniliklər qısa müddətdə onu beynəlxalq məkanda tanınmış təhsil ocağına çevrəcək. UNEC-in idarəetmə sistemi, məzunları Azərbaycanın gələcək iqtisadi, siyasi idarəetməsinə uğurla daxil olacaqlar”.
“Səs” Media Qrupunun rəhbəri Bəhruz Quliyev UNEC-də ictimai nəzarət institutunun formalaşdığını diqqətə çatdırıb. “Açıq qapı” günündə müraciətlərə obyektiv yanaşıldığını vurğulayan B.Quliyev onların böyük əksəriyyətinin müsbət həll olunduğunu bildirib. O, qeyd edib ki, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində həyata keçirilən islahatlar, tətbiq edilən yeniliklər cəmiyyətdə artıq “UNEC modeli” formalaşdırıb.

The last “Open Door” day in connection with the Summer Exam Session has been held at UNEC.
Rector, Professor Adalat Muradov, Member of the Parliament Zahid Oruj, Head of the Media Group “Ses” (Voice) Bahruz Guliyev and an editor of the 525th newspaper Sevinj Garayeva have heard more than 30 appeals made during the “Open Door” attended by public representatives.
Noting that he attend the “Open Door” held at UNEC for the first time, Member of the Parliament Zahid Oruj emphasized to be impressed with the meeting: “We highlight every time that the foundation of a country is laid on its education. I have witnessed once again that the university is on the right track. I praise the approachability of the university administration to its employees, students, their parents and public representatives as an estimable occasion. It serves to the formation of a positive image about the university on one hand and on the other hand it eliminates the forces that prevent innovations held at the higher school. I consider the innovations here will allow the UNEC to become an internationally recognized educational institution and the system of governance here will be included in the future economic and political leadership of Azerbaijan. The staff trained here will be in the future of our country.
Head of the Media Group “Ses” (Voice) Bahruz Guliyev brought to attention that the Public Supervision Institute was formed at UNEC for several years. Stressing that the appeals made on the “Open Door” day were approached objectively, B.Guliyev said the majority of them were responded positively. He said the reforms and innovations implemented at Azerbaijan State University of Economics formed a“UNEC model” in society”.