Millət vəkili: “UNEC-də həyata keçirilən yeniliklər onu beynəlxalq məkanda tanınmış təhsil ocağına çevirəcək”
01 İYUL 2017 | VIEWS:
UNEC-də yay imtahan sessiyası ilə bağlı sonuncu “Açıq qapı” günü keçirilib.
İctimaiyyət nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilən “Açıq qapı”da UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov, millət vəkili Zahid Oruc, “Səs” Media Qrupunun rəhbəri Bəhruz Quliyev və “525-ci qəzet”in müxbiri Sevinc Qarayeva 30-dan çox müraciəti dinləyiblər. Rektor UNEC tələbələri, valideynləri və universitet əməkdaşlarının müraciətlərinin operativ həlli ilə bağlı müvafiq struktur bölmələrə göstəriş verib.
UNEC-də keçirilən “Açıq qapı”da ilk dəfə iştirak etdiyini bildirən millət vəkili Zahid Oruc görüşdən müsbət təəssürat aldığını vurğulayıb: “Hər zaman deyirik ki, ölkənin bünövrəsi onun təhsili üzərində qurulub. Mən UNEC-in doğru yolda olduğunun bir daha şahidi oldum. UNEC-in rəhbərliyinin əməkdaşlara, tələbələrə, valideynlərə, ictimaiyyət nümayəndələrinə əlçatanlığını təqdirəlayiq hesab edirəm. Bu, universitetin müsbət imicini formalaşdırmaqla yanaşı, ali məktəbdə tətbiq edilən yeniliklərə maneə törədən qüvvələri də aradan qaldırır. Hesab edirəm ki, UNEC-də həyata keçirilən yeniliklər qısa müddətdə onu beynəlxalq məkanda tanınmış təhsil ocağına çevrəcək. UNEC-in idarəetmə sistemi, məzunları Azərbaycanın gələcək iqtisadi, siyasi idarəetməsinə uğurla daxil olacaqlar”.
“Səs” Media Qrupunun rəhbəri Bəhruz Quliyev UNEC-də ictimai nəzarət institutunun formalaşdığını diqqətə çatdırıb. “Açıq qapı” günündə müraciətlərə obyektiv yanaşıldığını vurğulayan B.Quliyev onların böyük əksəriyyətinin müsbət həll olunduğunu bildirib. O, qeyd edib ki, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində həyata keçirilən islahatlar, tətbiq edilən yeniliklər cəmiyyətdə artıq “UNEC modeli” formalaşdırıb.

Депутат: «Осуществляемые в UNEC новшества, превратят его в известное высшее учебное заведение на международной арене»
01 ИЮЛЯ 2017 | VIEWS:
В UNEC в связи с летней экзаменационной сессией проведен последний «День открытых дверей».
На «Дне открытых дверей» с участием представителей общественности ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов, депутат Захид Орудж, руководитель медиа группы “Səs” Бахруз Кулиев и корреспондент «525-ой газеты» Севиндж Гараева выслушали более 30 обращений. Ректор UNEC в связи с оперативным решением обращений студентов, родителей и сотрудников университета дал указания соответствующим структурным подразделениям.
Депутат Захид Орудж, впервые участвовавший в «Дне открытых дверей» UNEC, подчеркнул об удовлетворенности в связи состоявшейся встречей: «Мы всегда говорим, что фундамент страны построен на ее образовании. Я еще раз стал свидетелем того, что UNEC на правильном пути. Я приветствую такое доступное отношение руководства UNEC к сотрудникам, студентам, родителям, представителям общественности. Такая доступность наряду с формированием положительного имиджа университета, предотвращает силы, которые препятствуют новшествам, применяемым в высшем учебном заведении. Считаю, что осуществляемые в UNEC новшества, за короткое время превратят его в известное высшее образование на международной арене. Система управления, выпускники UNEC успешно включатся в будущее экономическое, политическое управление Азербайджана».
Руководитель Медиа группы “Səs” Бахруз Кулиев отметил о формировании в UNEC института общественного контроля. Б.Кулиев отметил об объективном подходе к обращениям на «Дне открытых дверей» и подчеркнул о положительном решении большинства из них. Он отметил, что реформы, осуществляемые в Азербайджанском государственном экономическом университете, а также применяемые новшества, уже сформировали в обществе «Модель UNEC».