“UNEC Extern”də 800-dən çox sahibkara “online” təlim verildi
Bu gün “UNEC Extern” Mərkəzində mikro, kiçik və orta sahibkarlar üçün vergi qanunvericiliyinə tətbiq edilmiş dəyişikliklərlə əlaqədar İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin təşkilatcılığı Vergilər Nazirliyinin və UNEC-in dəstəyi ilə 800-ə yaxın sahibkar üçün təlim keçirilmişdir.
Ölkənin 8 rayonunda fəaliyyət göstərən sahibkarların iştirak etdiyi seminar ən müasir texnoloji avadanlıqlarla təchiz edilmiş “UNEC Extern” Mərkəzində canlı bağlantı rejimində keçirilmişdir. Sahikarlardan canlı bağlantı zamanı daxil olan suallar cavablandırılmışdır. Masallı, Quba, Qusar, Xaçmaz, Siyəzən, Gəncə və Yevlaxdan sahibkarlar təlimə qoşulmuşlar.
Dünyanın aparıcı universitetlərinin təcrübəsi əsasında layihələndirilmiş “UNEC Extern” Mərkəzinin üstünlükləri sırasına “online” dərsə istənilən yerdən qoşulmaq, müəllimə “online” sual vermək, “online” müzakirələrdə iştirak etmək, mühazirələrin video bazasına istənilən vaxt və istənilən yerdən yenidən baxmaq və gün ərzində 9-12 min tələbəyə təhsil vermək imkanları daxildir.

В «UNEC Extern» проведен «онлайн» тренинг для более 800 предпринимателей
Сегодня в Центре “UNEC Extern” в связи изменениями в налоговое законодательство для микро, малого и среднего предпринимательства при организационной поддержке Агентства развития малого и среднего предпринимательства при Министерстве экономики, Министерства налогов и  UNEC был проведен тренинг для около 800 предпринимателей.
Семинар с участием предпринимателей, осуществляющих деятельность в 8 районах страны, был проведен в режиме прямого общения в Центре “UNEC Extern”, оснащенным самым современным технологическим оборудованием. На вопросы предпринимателей, поступающие во время прямой связи,  были даны ответы.  В тренинге приняли участие предприниматели из Масаллы, Губы, Гусара, Хачмаза, Сиязани, Гянджи и Евлаха.
Преимуществами Центра “UNEC Extern”, спроектированного на основе опыта ведущих университетов мира, являются возможность с любого места подключиться к урокам «онлайн», задать преподавателю «онлайн» вопрос, принять участие в «онлайн» обсуждениях, вновь посмотреть видео базу лекций с любого места и в любое время и преподавать в течение дня 9-12 тысячам студентам.