Magistrlərin elmi-pedaqoji təcrübəsi başlayıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) II kurs magistrlərin elmi-pedaqoji təcrübələri başlayıb.
Təcrübə zamanı magistrlərə tədris prosesinə psixoloji hazırlıq, tədris-təlim prosesinin təşkili üzrə müvafiq normativ sənədlər üzrə biliklərin verilməsi, tədris olunan fənnlər üzrə ümumi biliklərin nümayiş etdirilməsi mövzularında təlim keçirilir.
Maliyyə və maliyyə institutları kafedrasının magistrlərinə UNEC-də müvəffəqiyyətlə tətbiq olunan “EDUMAN” sisteminin istifadə prinsiplərini öyrədilib. Sistemin üstünlükləri, eləcədə onun tədris prosesində tətbiqi haqqında geniş məlumat verilib. Magistrlərə “Müəllim kabineti”ndən istifadə qaydaları da real vaxt rejimində nümayiş etdirilib.

Началась научно-педагогическая практика магистрантов
Началась научно-педагогическая практика магистрантов II курса Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
Во время практики магистранты, участвую на тренингах, обучаются психологической подготовке к учебному процессу, получают знания по соответствующим нормативным документам в организации учебно-образовательного процесса, демонстрации общих знаний по обучаемым дисциплинам.
Магистранты кафедры Финансов и финансовых институтов UNEC изучили принципы использования успешно применяемой в UNEC системы “EDUMAN”. Была дана широкая информация о преимуществах системы, а также о применении ее в учебном процессе. Магистрантам в режиме реального времени были показаны правила пользования «Кабинетом преподавателя».