UNEC voleybolçularından növbəti qələbə
Mayın 3-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “İqtisadçı” voleybol komandası ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçirilən Respublika çempionatında qrup birinciliyinə çıxıb.
Gərgin keçən yarışda “İqtisadçı” voleybol komandası Azərbaycan Tibb Universitetinin komandasını 2:0 hesabı ilə məğlub edib.
Qeyd: Ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında Respublika çempionatı Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi, Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları İdman Təşkilatları İctimai Birliyinin dəstəyi, “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzi və “Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyəti Respublika Şurasının birbaşa təşkilatçılığı ilə keçirilir. Respublika Çempionatının proqramına 10 idman növü daxildir. Bunlar mini futbol, basketbol, stolüstü tennis, şahmat, veloidman, badminton, voleybol, atletika, yunan-roma güləşi və sərbəst güləş idman növləridir.

Очередная победа волейболистов UNEC
3 мая волейбольная команда “İqtisadçı” Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) вышла на первое место в группе Республиканского чемпионата среди студентов высших учебных заведений.
В наряженной борьбе волейбольная команда “İqtisadçı” выиграла команду Азербайджанского медицинского университета со cчетом 2:0.
Поздравляем нашу команду!
Примечание : Республиканский чемпионат  среди студентов высших учебных заведений проводится при непосредственной организационной поддержке Министерства образования, Министерства молодежи и спорта, Республиканского комитета свободного профсоюзного комитета работников образования Азербайджана,  Общественного объединения спортивных организаций профсоюза Азербайджана, Республиканского спортивного центра “Təhsil”, и Республиканского центра Студенческой спортивной организации “Gənclik”. В программу Республиканского чемпионата входит 10 видов спорта. Это мини футбол, баскетбол, настольный теннис, шахматы, велоспорт, бадминтон, волейбол, атлетика, греко-римская борьба и вольная борьба.