UNEC voleybolçularından növbəti qələbə
Mayın 3-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “İqtisadçı” voleybol komandası ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçirilən Respublika çempionatında qrup birinciliyinə çıxıb.
Gərgin keçən yarışda “İqtisadçı” voleybol komandası Azərbaycan Tibb Universitetinin komandasını 2:0 hesabı ilə məğlub edib.
Qeyd: Ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında Respublika çempionatı Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi, Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları İdman Təşkilatları İctimai Birliyinin dəstəyi, “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzi və “Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyəti Respublika Şurasının birbaşa təşkilatçılığı ilə keçirilir. Respublika Çempionatının proqramına 10 idman növü daxildir. Bunlar mini futbol, basketbol, stolüstü tennis, şahmat, veloidman, badminton, voleybol, atletika, yunan-roma güləşi və sərbəst güləş idman növləridir.

Next Victory by UNEC Volleyballers
The “Igtisadchi” volleyball team of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has become the winner of Group in the Republic Championship held among the students of higher education institutions on May 2.
“Igtisadchi” volleyball team has beat the team of Azerbaijan Medical University in a tense race with 2:0.
We congratulate our team!
Note: The Republic Championship held among the students of the higher education institutions is supported by the Ministry of Education, Ministry of Youth and Sports, Republic Committee of the Union of Independent Education Employees of the Republic of Azerbaijan and the Public Association of the Azerbaijan Trade Union Sports Organizations and directly organized by the Republic sports Center “Tehsil” and Republic Board of Student Sports Society “Ganjlik”. The program of the Republic Championship includes 10 sport types. They are mini football, basketball, ping- pong, chess, velo-sports, badminton, volleyball, athletics, Greece- Rome wrestling and free- style wrestling.