“525-ci qəzet”in müxbiri UNEC-in “Qaynar xətt”ini cavablandırıb
İctimaiyyətə açıq keçirilən imtahanlarda obyektivliyi və şəffaflığı təmin etmək məqsədi ilə UNEC-in “Qaynar xətt” xidməti jurnalistlərə həvalə edilib.
“525-ci qəzet”in müxbiri Sevinc Qarayeva UNEC-də imtahan prosesinin gedişini izləyib. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri ilə yazılı imtahanlar barədə söhbət edib. Jurnalist tələbələrin imtahana hazırlıq səviyyəsini yüksək qiymətləndirib.
Sonra isə o, UNEC-in “Qaynar xətt” xidmətinə daxil olan müraciətləri dinləyib. İş gününün sonunda müraciətlər barədə unec.edu.az saytına məlumat verən S.Qarayeva gün boyu heç bir neqativ halla rastlaşmadığını, müraciətlərin əsasən sorğu xarakterli olduğunu bildirib.

A reporter of the “525th newspaper” is on the “Hotline”
To ensure the objectivity and transparency of the exams held open to public the “Hotline” service of UNEC has been entrusted to journalists.
The reporter of the “525th newspaper” Sevinj Garayeva followed the exam process at UNEC. She spoke with the students of the International School of Economics about the exams. The journalist evaluated students’ preparedness for the exam highly.
Then she received the appeals made to UNEC’s“Hotline”. Delivering th e information about the appeals made to unec.edu.az, S.Garayeva said that had not observed any negative cases throughout the day and the admitted appeals were generally of survey character.