“525-ci qəzet”in müxbiri UNEC-in “Qaynar xətt”ini cavablandırıb
İctimaiyyətə açıq keçirilən imtahanlarda obyektivliyi və şəffaflığı təmin etmək məqsədi ilə UNEC-in “Qaynar xətt” xidməti jurnalistlərə həvalə edilib.
“525-ci qəzet”in müxbiri Sevinc Qarayeva UNEC-də imtahan prosesinin gedişini izləyib. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri ilə yazılı imtahanlar barədə söhbət edib. Jurnalist tələbələrin imtahana hazırlıq səviyyəsini yüksək qiymətləndirib.
Sonra isə o, UNEC-in “Qaynar xətt” xidmətinə daxil olan müraciətləri dinləyib. İş gününün sonunda müraciətlər barədə unec.edu.az saytına məlumat verən S.Qarayeva gün boyu heç bir neqativ halla rastlaşmadığını, müraciətlərin əsasən sorğu xarakterli olduğunu bildirib.

В UNEC продолжается летняя экзаменационная сессия 2016/17 учебного года.
В целях обеспечения объективности и прозрачности на экзаменах, проводимых открыто для общественности, «Горячая линия» UNEC представлена в распоряжение журналистов.
Корреспондент «525-ой газеты» Севиндж Гараева наблюдала за процессом экзаменов в UNEC. Провела беседу со студентами Международной школы экономики. Журналистка высоко оценила уровень подготовки студентов к экзаменам.
Затем выслушала поступившие на службу «Горячая линия» UNEC обращения. К концу рабочего дня Севиндж Гараева дала информацию на сайт, и отметила, что в течение дня не наблюдалось никаких негативных случаев, вопросы носили в основном характер опроса.