“600+” Tələbə klubunun təsis iclası keçirilib
Dekabrın 22-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “600+” Tələbə klubunun təsis iclası keçirilib. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru  Anar Rzayev bildirib ki, klubun məqsədi UNEC-ə 600 və daha yüksək balla qəbul olan tələbələri bir araya toplayaraq, onların potensialını dəyərləndirməkdir. Klub üzvləri UNEC-in elmi, ictimai və sosial həyatında fəal iştirak edəcək, tələbə həyatına yönəlik layihə və proqramlar hazırlayacaqlar. Eyni zamanda, intellektual-əyləncəli tədbirlər keçirəcəklər. “600+” Tələbə klubu UNEC-i yerli və beynəlxalq səviyyəli konfrans, müsabiqə və olimpiadalarda təmsil edəcəklər. Bundan başqa, klub üzvləri tələbə-mentorlarla fikir mübadiləsi aparacaq, tələbələr arasında təhsil kultunun yüksəldilməsinə və uğurlu tələbə obrazının təbliğinə yönəlik tədbirlər həyata keçirəcəklər.
İclasda “600+” Tələbə klubunun əsasnaməsi təsdiq edilib. Sonra isə səsvermə ilə İdarə Heyətinin üzvləri seçilib. “600+” Tələbə klubunun əsasnaməsinə əsasən, İdarə Heyəti üzvlərinin sayı fakültələrinin sayına bərabər olmalıdır. Hər hansı fakültədə müvafiq bal toplayan tələbə olmadıqda, bu yerlər digər fakültələrə verilir. Buna görə də İdarə Heyətinin 12 üzvündən 1 tələbə İqtisadiyyat, 1 tələbə Türk Dünyası İşlətmə fakültəsinin tələbəsidir. 10 tələbə isə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində təhsil alır.
Bildirilib ki, yaxın günlərdə İdarə Heyətinin üzvlərinin ilk toplantısı keçiriləcək. Toplantıda “600+” Tələbə klubunun sədri seçiləcək. Əsasnaməyə uyğun olaraq, sədr iki il müddətinə və gizli səsvermə yolu ilə seçiləcək.

Constituent Assembly of a Student Club “600+”
Constituent assembly of the student club “600+” has been held at Azerbaijan State University of Economics on December 22. Director of the International School of Economics Anar Rzayev noted the club is targeted in bringing together students enrolled to UNEC with 600 points and further and assessing their potential. The club members will take active part in scientific, public and social life of UNEC and develop students’ life oriented projects and programs. At the same time, they will organize intellectual and entertaining events. The “600+” Student Club will represent UNEC in the conferences, competitions and Olympiads of domestic and international level. In addition, the club members will exchange views with student mentors and implement events aimed at increasing educational cult and successful student image among the students.
The charter of the “600+” Student Club was adopted within the session. Then the Executive Board members were elected by voting. According to the charter of the “600+” Student Club, the number of the Board members have to be equal to the number of the schools. In case when there will be no up scored students, these places will be introduced to another schools. Therefore 1 member of the Executive Board is from the School of Economics and one from Turkic World of Business Administration. 10 students study at the International School of Economics.
It was noted that the firs assembly meeting of the Board members will be held recently. The Chairman of the “600+” Student Club will be elected during the meeting. The Chairman will be elected by a secret ballot and for two years, in accordance with the statue.