“600+” Tələbə klubunun təsis iclası keçirilib
Dekabrın 22-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “600+” Tələbə klubunun təsis iclası keçirilib. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru  Anar Rzayev bildirib ki, klubun məqsədi UNEC-ə 600 və daha yüksək balla qəbul olan tələbələri bir araya toplayaraq, onların potensialını dəyərləndirməkdir. Klub üzvləri UNEC-in elmi, ictimai və sosial həyatında fəal iştirak edəcək, tələbə həyatına yönəlik layihə və proqramlar hazırlayacaqlar. Eyni zamanda, intellektual-əyləncəli tədbirlər keçirəcəklər. “600+” Tələbə klubu UNEC-i yerli və beynəlxalq səviyyəli konfrans, müsabiqə və olimpiadalarda təmsil edəcəklər. Bundan başqa, klub üzvləri tələbə-mentorlarla fikir mübadiləsi aparacaq, tələbələr arasında təhsil kultunun yüksəldilməsinə və uğurlu tələbə obrazının təbliğinə yönəlik tədbirlər həyata keçirəcəklər.
İclasda “600+” Tələbə klubunun əsasnaməsi təsdiq edilib. Sonra isə səsvermə ilə İdarə Heyətinin üzvləri seçilib. “600+” Tələbə klubunun əsasnaməsinə əsasən, İdarə Heyəti üzvlərinin sayı fakültələrinin sayına bərabər olmalıdır. Hər hansı fakültədə müvafiq bal toplayan tələbə olmadıqda, bu yerlər digər fakültələrə verilir. Buna görə də İdarə Heyətinin 12 üzvündən 1 tələbə İqtisadiyyat, 1 tələbə Türk Dünyası İşlətmə fakültəsinin tələbəsidir. 10 tələbə isə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində təhsil alır.
Bildirilib ki, yaxın günlərdə İdarə Heyətinin üzvlərinin ilk toplantısı keçiriləcək. Toplantıda “600+” Tələbə klubunun sədri seçiləcək. Əsasnaməyə uyğun olaraq, sədr iki il müddətinə və gizli səsvermə yolu ilə seçiləcək.

Состоялось учредительное собрание студенческого клуба “600+”
22 декабря в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоялось учредительное собрание студенческого клуба “600+”.  Директор Международной школы экономики Анар Рзаев отметил, что целью клуба является сплотить всех студентов, набравших при поступлении в UNEC 600 и более баллов,  и оценить их потенциал. Члены клуба будут активно участвовать в научной, общественной и социальной жизни UNEC, разрабатывать проекты и программы в  направлении  студенческой жизни, а также проводить интеллектуально-развлекательные мероприятия. Студенческий клуб “600+” будет представлять UNEC в местных и международных конференциях, конкурсах и олимпиадах. Помимо этого, члены клуба со студентами-менторами будут проводить обмен мнениями, осуществлять мероприятия, направленные на повышение культа образования среди студентов и пропаганду образа успешного студента.
На собрании было утверждено положение Студенческого клуба “600+”. Затем путем голосования были избраны члены правления. В соответствии с положением Студенческого клуба  “600+” число членов правления должно равняться числу факультетов.  При отсутствии студента, набравшего соответствующий балл на определенном факультете, места передаются другому факультету. Поэтому из 12 членов правления 1 является студентом факультета Экономики, 1 Турецкого факультета Экономики и управления.  А 10 студентов получают образование в Международной школе экономики.
Было отмечено, что в ближайшие дни состоится заседание членов правления. На заседании будет избран председатель Студенческого  клуба “600+”. В соответствии  с положением председатель будет избран сроком на два года и путем тайного голосования.