UNEC-də tədbir: “Müstəqil Azərbaycan dövləti Heydər Əlievin şah əsəridir”
Oktyabr ayının 18-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Zaqatala filialında Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin bərpasının iyirmi beşinci ildönümünə həsr edilən təntənəli tədbir keçirilib. Tədbirdə UNEC-in Zaqatala filialının rəhbərliyi, professor-müəllim heyəti və tələbə-gəncləri iştirak ediblər. Tədbir Azərbaycanın Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə başlayıb.
UNEC-in Zaqatala filialının direktoru, professor Orucəli Rzayev dövlət müstəqilliyinin iyirmi beş illik tarixi ərzində ölkədə baş verən ictimai-siyasi hadisələri şərh edib. Bildirib ki, xalqımız azadlıq və istiqlal duyğusunu, milli dövlətçilik ideyasını həmişə öz varlığında yaşadıb. Xalqımızın təkidli tələbi ilə ulu öndər Heydər Əliyevin 1993-cü ildə hakimiyyətə qayıdışı və apardığı müdrik siyasət nəticəsində ölkəmiz məhvolma təhlükəsindən, vətəndaş müharibəsindən xilas edilib. Həmçinin ictimai-siyasi sabitlik bərqərar olub və bütün sahələrdə uğurlu islahatların başlanmasına zəmin yaradılıb.
Tədbirdə Zaqatala filialının baş müəllimi Camal Arıxov, Rəsul Makayev müstəqillik gününə həsr olunan məruzələrlə çıxış ediblər. Sonra müstəqillik gününə həsr olunan  videoçarx nümayiş etdirilib. Tədbir tələbələrin iştirakı ilə “Müstəqil Azərbaycan dövləti Heydər Əlievin şah əsəridir” adlı musiqili kompozisiya və şeirlərlə davam edib.

Event held at UNEC: “Independent Azerbaijan is Heydar Aliyev’s Masterpiece”
A solemn event dedicated to the 25th anniversary of the restoration of the state independence of Azerbaijan was held on October 18 at Zagatala branch of Azerbaijan State University of Economics (UNEC). The administration of UNEC’s Zagatala branch, academic staff and the students attended the event. Event started with the national anthem of the Republic of Azerbaijan.
The Director of UNEC’s Zagatala branch, Professor Orujali Rzayev commented the processes happened within the 25 years of state independence. He said our people always kept the sense of freedom and independence, national statehood in their presence. Our country was rescued from the threat of destruction, civil war as a result of the great leader Heydar Aliyev’s return to power in 1993 and wise policy pursued by. Also, the socio-economic stability was established and the foundation for successful reforms in all fields was built.
A senior teacher of the Zagatala branch Jamal Arikhov, Rasul Makayev made reports on the Independence Day. Then a video dedicated to the Independence Day was demonstrated. Event was in progress with the musical performance on “The Independent Azerbaijan id Heydar Aliyev’s Masterpiece” and poems.