Abituriyentlərin bilməsi lazım olan 10 mühüm fakt
1. UNEC 600-dən yüksək bal toplayan abituriyent və olimpiada qaliblərinə 100 AZN məbləğində xüsusi təqaüd verir.
2. Semestr ərzində imtahanlarda ən yüksək nəticə göstərən hər kurs üzrə 15 tələbə 100 AZN məbləğində ikinci əlaçı təqaüdü qazanır.
3. Yalnız UNEC-də tələbələr Universitet Daxili İkili Diplom (UDİD) proqramı vasitəsilə 4 il ərzində 2 ixtisasa sahib olmaq imkanı əldə edirlər. UDİD proqramı 700 bal toplayanlar üçün ödənişsizdir. 600-dən yüksək bal toplayanlar isə təhsil haqqının 50 faizindən azad olunurlar.
4. UNEC-də Fransanın Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramına qoşularaq 4 il ərzində Avropanın ən nüfuzlu universitetlərinin diplomunu əldə etmək mümkündür.
5. Tələbələr “Erasmus+” və “Mövlana” beynəlxalq proqramları çərçivəsində Avropa və Türkiyənin nüfuzlu universitetlərində mübadilədə iştirak edirlər.
6. UNEC-də tədris Amerika, Kanada və Qərbi Avropanın ən nüfuzlu universitetlərinin məzunları olan gənc müəllimlər tərəfindən aparılır.
7. Elektron Universitet Modeli vasitəsilə tələbələr mühazirə, dərs materialları, dərs cədvəli, imtahan balı, dərsə davamiyyət barədə məlumatları şəxsi elektron kabinetindən əldə edir.
8. UNEC İnnovativ Biznes İnkubatoru tələbələrə kreativ ideyalarını şəxsi bizneslərinə çevirməyə dəstək olur.
9. Ölkədə ilk dəfə olaraq UNEC-də fəaliyyət göstərən 7/24 kitabxana tələbələrə dərs və imtahanlara rahatlıqla hazırlaşmağa imkan verir.

10 важных фактов, которые должны знать абитуриенты
1. UNEC абитуриентам, набравшим свыше 600 баллов и победителям олимпиады, выдает специальную стипендию в размере 100 AZN.
2. 15 студентов, показавших самые высокие результаты по каждому курсу в течение семестра, получают стипендию отличника в размере 100 AZN.
3. Только в UNEC студенты получают возможность овладеть 2 специальностями в течение 4 лет по программе Внутриуниверситетского двойного диплома (ВУДД). Для набравших 700 баллов программа ВУДД бесплатная. А набравшие свыше 600 баллов освобождаются от 50-процентной оплаты за учебу.
4. Студенты в рамках международных программ “Erasmus+” и “Mövlana” могут принять участие в обмене в престижных университетах Европы и Турции.
5. В UNEC обучение ведется молодыми преподавателями, являющимися выпускниками самых престижных университетов Америки, Канады и Западной Европы.
6. Посредством модели электронного университета студенты в личном кабинете могут получить информацию о лекциях, учебных материалах, расписаниях занятий, экзаменационных баллах, посещаемости занятий.
7. Инновационный бизнес инкубатор UNEC помогает студентам превратить креативные идеи в собственный бизнес.
8. Действующая впервые в стране в UNEC библиотека 7/24 дает возможность студентам свободно подготовиться к занятиям и экзаменам.