ABŞ-ın Silikon Vadisinin investorları UNEC-də
ABŞ-ın Silikon Vadisində yerləşən “Global Catalyst Partners” (GCP) şirkətinin sədri, vençur kapitalı sərmayədarı Kamran Elahianın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də olub. Rektor, professor Ədalət Muradov qonaqlara dünya səviyyəli universitetlər sırasında yer almaq niyyətində olan UNEC-də həyata keçirilən layihələr, beynəlxalq əməkdaşlıq imkanları haqqında məlumat verib. QS reytinq sistemində 4 ən yaxşı iqtisadyönümlü universitetdə həyata keçirilən  Fransanın nüfuzlu Monpelye Universiteti ilə birgə reallaşdırılan ikili diplom proqramları, Türkiyənin aparıcı universitetləri ilə əməkdaşlıq barədə məlumat verilib.
Ə.Muradov innovativ universitetə çevrilmək istəyən UNEC-də yaradılan İnnovativ-Biznes-İnkubator haqda, burada həyata keçirilən tələbə layihələrindən, universitetin onlara verdiyi dəstəkdən danışıb.
İnnovasiyanın İKT-də tətbiqi sahəsində Azərbaycan Təhsil Nazirliyi ilə ortaq proqram əsasında ölkəmizdə olduğunu bildirən vençur kapitalı sərmayədarı Kamran Elahian UNEC-də yaradılan İnnovativ-Biznes-İnkubatorunu (İBİ) müsbət dəyərləndirib. Görüşdə beynəlxalq ekspertlərin cəlbi, birgə tədbirlərin keçirilməsi, təcrübə mübadiləsinin aparılması, burada reallaşdırılan startap layihələrinin beynəlxalq çıxışlar əldə etməsi üçün yardımın edilməsi, tələbələrin Silikon Vadisinə turların təşkili barədə müzakirələr aparılıb.
UNEC tələbələri ilə görüşdə isə Kamran Elahian startapları dayanıqlı biznesə çevirməyin yollarından danışıb, investorları startaplara necə cəlb etməyin sirlərini açıb. Eyni zamanda hansı ideyaların daha uğurlu startap ola biləcəyindən və inkubator mentorlarının fəaliyyətindən söz açıb.
Görüşdə UNEC-in İnnovativ Biznes İnkubatorunda fəaliyyət göstərən tələbə-startapçılar öz layihələri barədə məlumat verib, iş prosesində qarşılaşdıqları problemləri açıqlayıblar. Sərmayədar Kamran Elahian UNEC-də reallaşdırılan startap  layihələrinə dəstəyini ifadə edib. Startapların real şirkətlərə çevrilməsi və vençur kapitalının bu sahəyə cəlb edilməsi imkanları barədə məlumat verib.

Investors of Silicon Valley of the US at UNEC
A delegation headed by a Chairman of the Company “Global Catalyst Partners”, a venture capital investor Kamran Elahian visited UNEC. Rector, Professor Adalat Muradov informed the guests about the projects implemented and cooperation opportunities of UNEC that intends to occupy a place among the world-class universities.
A.Muradov spoke about the Innovative Business Incubator, projects carried out here and the support rendered by the university, which want to become innovative.
A venture capital investor Kamran Elahian who visits our country in connection with the program jointly implemented with the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan in ICT, assessed the performances of the Innovative Business Incubator established at UNEC positively. Debates on involving the international experts, organizing joint events, conducting exchange of experiences, rendering support for the access of start-up projects realized here to international arena and students’ travelling to Silicon Valley were made within the meeting.
Meeting with UNEC students, Kamran Elahian spoke about the ways to transform start- ups into the business and revealed secrets of involving investors in start-ups. At the same time, he talked about the ways of determining successful ideas for start-ups and incubator mentors’ activities.
Start-ups operating in the Innovative Business Incubator of UNEC provided the guest with the information about the Innovative Business Incubator of UNEC and revealed the problems they face within the work. Investor Kamran Elahian expressed his support on the projects realized at UNEC. He delivered the information about the opportunities for becoming real companies and involving venture capital in this field.