ABŞ professoru UNEC tələbələrinə mühazirə keçib
ABŞ-ın Milano Beynəlxalq əlaqələr və Menecment məktəbinin professoru Çarles H.Allison Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin maliyyə ixtisası üzrə təhsil alan 4-cü kurs tələbələri üçün ABŞ-da maliyyə böhranın səbəbləri, amilləri və nəticələri haqqında mühazirə ilə çıxış edib.
Mühazirədə ABŞ professoru keys metodu əsasında ABŞ-ın konkret şirkətlərinin timsalında maliyyə böhranışəraitində maliyyə menecmentinin xüsusiyyətləri haqqında məlumatverib. Tələbələrə şirkətlərin müxtəlif maliyyə mexanizmlərinin tətbiqi nəticəsində səmərəli fəaliyyətə nail olması istiqamətlərini göstərib.
Qeyd: Professor Çarles H.Allison maliyyə, mühasibat və maliyyə menecmenti üzrə Cornell Universitetində dərs keçib və eyni zamanda JP Morgan & Co., Merrill Lynch & Co., James D. Wolfensohn, Inc., Barclays Bank, and The F.B. Heron Foundation şirkətlərində məsləhətçi kimi fəaliyyət göstərib.

US Professor lectures to UNEC Students
The Professor of Milano School of International Relations and Management of US Charles H. Allison conducted a lecture on “The Causes, Factors and Consequences of Financial Crises in the US” for the fourth- year undergraduate students of the International School of Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) majoring in Finance.
Based on case method the US Professor provided information on financial management features in condition of the financial crisis, as an example of the concrete companies of the USA within the lecture. Students were explained trends to achieve effective performance as a result of the application of financial mechanisms by different companies.
Note: Professor Charles H. Allison has conducted classes on Finance, Accounting and Financial Management at Cornell University and at the same time served as an advisor to the companies such as JP Morgan & Co., Merrill Lynch & Co., James D. Wolfensohn, Inc., Barclays Bank and The F.B. Heron Foundation.