ACCA-nin Təhsil üzrə Regional rəhbəri: “UNEC-lə əməkdaşlığımızdan qürür duyuruq”
Sentyabrın 17-də UNEC-də ACCA təşkilatının lisenziyası ilə fəaliyyət göstərəcək Kompüter Əsaslı İmtahan Mərkəzinin açılışı olub.
Mərkəzin açılışında UNEC rektoru professor Ədalət Muradov və universitetin müəllim-tələbə heyətilə yanaşı, Auditorlar Palatasının sədri prosessor Vahid Novruzov və ACCA (İmtiyazlı Sertifikatlaşdırılmış Mühasiblər Assosiasiyası) təşkilatının Təhsil üzrə Regional rəhbəri Taher Kapasi də iştirak edib.
ACCA-nin Təhsil üzrə Regional rəhbəri Taher Kapasi İmtahan Mərkəzinin UNEC-də yaradılması ilə bağlı fikirlərini bölüşüb:
“Azərbaycandakı ən uzun müddətli tərəfdaşımız olan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində olmaq çox xoşdur. Məqsədimiz buradaki sahələrə dəstək olmaq, inkişaf etdirməkdir. Düşünürəm ki, Azərbaycan  Dövlət İqtisad Universiteti kimi ali təhsil müəssisələri bizim üçün çox vacibdir. Biz illərlə davam edən əməkdaşlığımızdan qürür duyuruq. Buradakı avadanlıqlar yüksək şəkildə təmin olunub. Əminəm ki, tələbələr İqtisad Universitetində çox yaxşı inkişaf edəcəklər”.

Региональный руководитель отдела образования ACCA: «Мы гордимся нашим сотрудничеством с UNEC»
17 сентября в UNEC состоялось открытие Центра компьютерного экзамена, который будет работать по лицензии организации ACCA.
В церемонии открытия центра наряду с ректором UNEC, профессором Адалатом Мурадовым, преподавателями и студентами университета приняли участие председатель Палаты аудиторов, профессор Вахид Новрузов, региональный руководитель образования ACCA (Ассоциации дипломированных сертифицированных бухгалтеров) Тахер Капаси событие.
Региональный руководитель отдела образования ACCA Тахер Капаси поделился своим мнением о создании Экзаменационного центра в UNEC:
«Очень приятно находиться в Азербайджанском государственном экономическом университете, который является нашим давним партнером в Азербайджане. Нашей целью является поддержка и развитие этих направлений. Я думаю, что высшие учебные заведения, такие как Азербайджанский государственный экономический университет очень важны для нас. Мы гордимся годами сотрудничества. Здесь обеспечение оборудования находится на высоком уровне. Я уверен, что в экономическом университете студенты будут очень хорошо развиваться».