ADİU-da “Banklar Fəaliyyətdə” proqramının təqdimatı keçirilib
Mayın 5-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) PAŞA Bank və Junior Achievement Azərbaycan təşkilatı “Banklar Fəaliyyətdə” proqramının yeni mərhələsinin başlanması ilə əlaqədar təqdimat və sınaq testi keçirilib.
Təqdimatda ADİU-nun İqtisadiyyat və Sənayevə Maliyyə fakültələrinin tələbələri iştirak edib. Proqramın təqdim etdiyi bankçılıq və şəxsi maliyyə üzrə interaktiv təlim, milli yarış və peşə təcrübəsi iştirakçı tələbələrə səmərəli istehlakçı və məsuliyyətli vətəndaş olmağa kömək edəcək.
Respublika üzrə seçilən 20 tələbə bankçılığın əsasları üzrə təlimlərə qatılacaq. Təlim kursunu Paşa Bank və Junior Achievement Azərbaycan təşkilatının mütəxəssisləri keçəcəklər. Növbəti mərhələdə tələbələr JAA təşkilatının kompüter modelləşdirməsi əsasında təşkil edilən “Banklar Fəaliyyətdə” yarışında iştirak edərək, öyrəndikləri bilikləri tətbiq edəcəklər. Modelləşdirmədə iştirak edərkən, tələbələr virtual bankı idarə edir və müxtəlif iqtisadi qərarlar qəbul edirlər.  Ən yaxşı strategiya tərtib edən və rəqiblərindən daha artıq mənfəət qazanan komanda yarışın qalibi elan ediləcək.
Layihənin son mərhələsində yüksək nəticə əldə edən tələbələr banklarda təşkil olunan peşə təcrübəsində iştirak edəcəklər.

Presentation of the Program “Banks in Operation” at ASUE
Presentation and testing related with the beginning of the new stage of “Banks in Operation” program by PASHA Bank and Junior Achievement Azerbaijan was made at Azerbaijan State University of Economics (ASUE) on May 5. Undergraduates of the Schools of Economics and Industry and Finance attended the presentation. The interactive training on Banking and Personal Finance, national competition and the job experience provided by the program will help the students to be efficient consumer and responsible citizen.
20 students selected from all over the republic are to join the trainings on Fundamentals of Banking. The training course will be conducted by Pasha Bank’s and Junior Achievements’ experts. The next stage students will take part in the competition “Banks in Operation” organized on the basis of the computer modeling of JAA and apply the knowledge they have learned. Students will run the virtual bank and make different economic decisions take part in simulation. The best strategy’s author and the team that will gain much profit will be the winner.
At the last stage of the project the students with the highest results will pass internship in the banks.