16 MART 2015 | VIEWS:
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU)Texnologiya Transfer Mərkəzi ilə Böyük Britaniyanın TransTech CapitalVençur kapitalı İnvestisiya və Məşvərət Firmasının iştirakı ilə“İnnovasiyalar, yeni texnologiyalar və vençur investisiyalar” mövzusunda dəyirmi masa keçirilib.
ADİU-nun Texnologiya Transfer Mərkəzinin direktoru Aydın Hüseynov mərkəzin yaradılması məqsədlərindən, onun fəaliyyət planlarından və gələcəkdəTransTech Capital şirkəti ilə əməkdaşlıqperspektivləri haqqındaməlumat verib. Universitetin Beynəlxalq Əlaqələr departamentinin müdiriMüslüm İbrahimov ADİU-nun xarici əlaqələrindən, tədrisdə və elmdə yeni innovasiyalara dəstək laboratoriyasının yaradılmasından danışıb.
Tədbirdə həmçinin Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Radiasiya Problemləri İnstitutunun elmi işçisi Dəmirəl Qara, Azərbaycan Texniki Universitetinin patent şöbəsinin müdiri Elxan Yusifzadə və ixtiraçı professor Əli Nəcəfov da iştirak edib.

В АГЭУ был проведен круглый стол на тему «Инновации, новые технологии и венчурные инвестиции»
При участии Трансферного Технологического Центра и Фирмыинвестора венчурного капитала Великобритании   TransTech Capital, в АГЭУ был проведен круглый стол на тему «Инновации, новые технологии и венчурные инвестиции».
Директор Трансферного Технологического Центра Айдын Гусейнов проинформировал о целях создания центра, о планах ее деятельности и перспективах сотрудничества с компанией TransTech Capital в будущем. Заведующий Департамента международных связей Муслим Ибрагимов рассказал о внешних связях АГЭУ, создании лаборатории поддержки новых инноваций в обучении и науки.
На мероприятии также приняли участие научный сотрудник Института проблем радиации АНАН  Демирель Гара, заведующий патентным отделом Азербайджанского технического университета Эльхан Юсифзаде и профессор-изобретатель Али Наджафов.