ADİU-da Novruz bayramına həsr olunan rəsm sərgisi keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) Novruz bayramına həsr olunan tədbir keçirilib. Tədbirdə ADİU-nun rektoru, professor Ədalət Muradov universitetin bütün kollektivini bayram münasibətilə təbrik edib, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Azərbaycanın tanınmış rəssamı, ADİU-nun əməkdaşı Arif Bektaşi ilə tələbələrin təbiət mənzərələri və Novruza həsr olunan rəsm əsərləri böyük maraqla qarşılanıb.
Sonra rektor və tədbir iştirakçıları tələbələrin əl işlərindən ibarət Novruz xonçaları ilə tanış olublar. “Ən yaxşı Novruz xonçası” və rəsm müsabiqəsi keçirilib. Münsiflər heyətinin qərarı ilə müsabiqədə qalib gələn qrup mükafatlandırılıb.

Exhibition of Paintings dedicated to Novruz Holiday at ASUE
Event dedicated to Novruz Holiday was held at Azerbaijan State University of Economics (ASEU). ASEU Rector, Professor Adalat Muradov, congratulated the university employees with the holiday and wished them success in future activities.
Students’ natural landscapes and paintings dedicated to Novruz with Arif Bektashi, the well-known Azerbaijan artist and ASUE employee were of great interest by the participants.
Then rector and the participants became familiar with “Novruz khonchasi” prepared by the students. Competition of “The best Novruz khonchasi” and paintings was also took place. Winner group was awarded by the jury.