ADİU əməkdaşları müharibə və əmək əlillərini ziyarət ediblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU) müəllim və tələbələri YAP Səbail  rayon Qadınlar Şurasının  üzvləri ilə birlikdə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Bilgəh qəsəbəsində yerləşən müharibə və əmək əlilləri üçün pansionatda olublar.
ADİU-nun dosenti, YAP Səbail rayon Qadınlar Şurasının sədri Təranə Kərimova pansionatın sakinlərini qarşıdan gələn Novruz bayram münasibətilə təbrik edib. Bildirib ki, “möhtərəm Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə dövlət tərəfindən ehtiyacı olan insanlara xüsusi diqqət və qayğı ilə yanaşılır, onların rahat yaşaması, ehtiyaclarının ödənilməsi üçün gərəkli addımlar atılır. Arzumuz doğma Azərbaycanımızı firavan və xoşbəxt görməkdir. İnanırıq ki, torpaqlarımız tezliklə  işğaldan azad olunacaq, xalqımız bayramlarımızı həmin torpaqlarda qeyd edəcək”.
ADİU-nun  “Standartlaşma və sertifikasiya” kafedrasının müdiri, dosent Zabit Aslanov və digər ziyarətçilər də pansionatın sakinlərini bayram münasibətilə təbrik ediblər.
Sonra pansionat sakinlərinə bayram sovqatı təqdim olunub. Görüş  MEA-nın folklor institutunun ansamblının konsertilə davam edib.

Сотрудники АГЭУ навестили инвалидов войны и труда
Преподаватели и студенты АГЭУ вместе с членами Женсовета ПЕА Сабаильского района побывали в пансионате для инвалидов войны и труда Министерства труда и социальной защиты населения, который находится в поселке Бильгях.
Доцент АГЭУ, председатель Женсовета ПЕА Сабаильского районаТарана Керимова поздравила жильцов пансионата с наступающим Праздником Новруз. Она отметила, что «…под руководством  многоуважаемого Президента АР Ильхама Алиева государство с особой заботой и вниманием относится к нуждающимся людям, делаются необходимые шаги для их комфортной жизни, удовлетворения нужд. Наша мечта – видеть родной Азербайджан благополучным и счастливым. Верим, что в скором времени наши земли будут освобождены от захватчиков, наш народ будет отмечать наши праздники и на этих землях».
Проживающих в пансионате также поздравили с праздником заведующий кафедрой «Стандартизации и сертификации» АГЭУ Забит Асланов и другие навещающие.
Затем были розданы праздничные подарки. Встреча была продолжена концертом ансамбля фольклорного института НАН.