ADİU əməkdaşları müharibə və əmək əlillərini ziyarət ediblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU) müəllim və tələbələri YAP Səbail  rayon Qadınlar Şurasının  üzvləri ilə birlikdə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Bilgəh qəsəbəsində yerləşən müharibə və əmək əlilləri üçün pansionatda olublar.
ADİU-nun dosenti, YAP Səbail rayon Qadınlar Şurasının sədri Təranə Kərimova pansionatın sakinlərini qarşıdan gələn Novruz bayram münasibətilə təbrik edib. Bildirib ki, “möhtərəm Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə dövlət tərəfindən ehtiyacı olan insanlara xüsusi diqqət və qayğı ilə yanaşılır, onların rahat yaşaması, ehtiyaclarının ödənilməsi üçün gərəkli addımlar atılır. Arzumuz doğma Azərbaycanımızı firavan və xoşbəxt görməkdir. İnanırıq ki, torpaqlarımız tezliklə  işğaldan azad olunacaq, xalqımız bayramlarımızı həmin torpaqlarda qeyd edəcək”.
ADİU-nun  “Standartlaşma və sertifikasiya” kafedrasının müdiri, dosent Zabit Aslanov və digər ziyarətçilər də pansionatın sakinlərini bayram münasibətilə təbrik ediblər.
Sonra pansionat sakinlərinə bayram sovqatı təqdim olunub. Görüş  MEA-nın folklor institutunun ansamblının konsertilə davam edib.

17 MARCH 2015 | VIEWS:
Teaching and student staffs of Azerbaijan State University of Economics together with the members of Sabail district NAP Women’s Council visited the boarding house of the Ministry of Labor and Social Defense of Population for war and labor veterans located in Bilgah settlement.
The Associate Professor of ASUE, Chairwoman of Sabail district NAP Women’s Council Tarana Kerimova congratulated the residents of the boarding house on the occasion of Novruz Holiday. She noted that, “special care and attention be treated to people by the government under the leadership of our honorable President Ilham Aliyev, necessary steps are being taken for their comfortable life, to meet their requirements. Our desire is to see native Azerbaijan happy and prosperous. We believe that the lands to be liberated soon, people will celebrate the holidays in those lands.
Head of the Department “Standardization and Certification”, Associate Professor Zabit Aslanov and other employees congratulated the residents of the boarding house with our national holiday.
Then the inhabitants were presented holiday gifts. Meeting went on with the performances of the NAS Folklore Institute’s Ensemble.