ADİU ilə Fransa universitetləri arasında memorandum imzalanıb
Aprelin 2-də Strasburq Universitetinin prezidenti Alen Beretzin rəhbərliyi ilə Fransa ali təhsil müəssisələrinin rəhbərlərindən ibarət nümayəndə heyəti Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) olub.
ADİU-nun rektoru, professor Ədalət Muradov qonaqlara universitet haqqında ətraflı məlumat verib. Görüşdə əsasən birgə əməkdaşlıq imkanları, ikili diplom və müəllim-tələbə mübadiləsi barədə müzakirə aparılıb.Fransa universitetləri ilə elmi-tədqiqat sahəsində qarşılıqlı əlaqələrin genişləndirilməsibarədə fikir mübadiləsi aparılıb, ADİU və Fransa universitetlərində dərc olunan elmi jurnallarda hər iki tərəfdən olan alimlərin məqalələrinin dərc olunmasının mümkünlüyü müzakirə olunub.
Ə.Muradov Fransa ali təhsil ocaqlarında menecment ixtisasının daha yüksək səviyyədə tədris olunduğunu bildirərək, gələcəkdə ADİU-da Fransa Azərbaycan menecment məktəbi yaratmağı təklif edib.
Strasburq Universitetinin prezidenti Alen Beretziqtisadiyyat və menecment sahəsində araşdırmaların mühümlüyünü bildirib. İki universitet arasında tədqiqatçı mübadiləsinin vacibliyini vurğulayıb.
Sonra Fransanın Ruen Universiteti və Reims Şampan Arden Universitetləri ilə ADİU arasında anlaşma memorandumu imzalanıb. Hər iki sənəddə universitetlər arasında tələbə-müəllim mübadiləsi və birgə təhsil proqramlarının təşkili nəzərdə tutulur.

Между АГЭУ и университетами Франции подписан меморандум
2 –го апреля делегация, состоящая из руководителей вузов Франции, под руководством президента Страсбургского университета Алана Береца (Alain Beretz) посетила АГЭУ.
Ректор АГЭУ, проф. Адалят Мурадов подробно рассказал гостям про наш университет. На встрече в основном состоялся обмен мнениями о возможностях совместного сотрудничества, двойном дипломе и обмене преподавателями и студентами. Состоялся обмен мнениями о расширении взаимосвязей в области научных исследований с университетами Франции. Также обсуждена возможность публикации статей ученых с обеих сторон в научных журналах, издаваемых в АГЭУ и университетах Франции.
А.Мурадов отметив, высокий уровень преподавания специальности  «менеджмент» в университетах Франции, предложил в АГЭУ создать в будущем Азербайджано-Французской  школы менеджмента.
Президент Страсбургского университета Алан Берец отметил возможность изысканий в области экономики и менеджмента. Он подчеркнул важность обмена исследователями между двумя университетами.
Затем был подписан меморандум о намерениях между французскими университетами Руэн иРеймс Шампань Арденн и АГЭУ. В этих документах предусмотрен обмен преподавателями и студентами между университетами и организация совместных образовательных программ.