ADİU ilə Koç Universiteti əməkdaşlığa başlayır
Aprelin 7-də Türkiyənin Koç Universitetinin rektoru, professor Umran Savaş İnan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) olub.
ADİU-nun rektoru, professor Ədalət Muradovla görüşdə birgə iqtisadiyyat və biznes profili üzrə doktorantların yetişdirilməsi, ADİU-nun İngilis Dilində Tədris Mərkəzi, “SABAH” Qrupları və “İnnovativ Biznes-İnkubator” ilə Koç Universitetinin müvafiq strukturları arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması imkanları müzakirə edilib.
ADİU-nun professor-müəllim heyəti ilə görüşdə Umran Savaş İnan Koç Universiteti haqqında geniş məlumat verib, ali tədris prosesindəki innovativ tendensiyalardan danışıb. Doktorantların elmi fəaliyyətə cəlbi istiqamətində həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verib. Müəllimləri maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Sonda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti ilə Türkiyənin Koç Universiteti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb. Sənədə görə iki universitet birgə elmi-tədqiqat işləri üzərində əməkdaşlıq edəcək, strateji layihələr hazırlayacaq və ikitərəfli müəllim-tələbə mübadiləsi həyata keçirəcək.

The Koch University begins to cooperate with ASUE
On April 7 Rector of the Koch University of Turkey, Professor Umran Savash Inan visited Azerbaijan State University of Economics (ASUE).
In the meeting with ASUE Rector, Dr. Adadlat Muradov joint doctoral training in the economic and business profile and the possibilities of establishing the cooperation between the English Language Training Center, “SABAH” Groups and the “Innovative Business Incubator” of ASUE and the proper structures of the Koch University.
Meeting with ASUE Professor and teaching staff Professor Umran Savash Inan informed them about the Koch University in detail, spoke about the innovative tendencies of the higher teaching process. Information about the implemented projects on the involvement to the doctoral research has also been delivered. He responded the teaching staff’s questions.
The contract of cooperation between Azerbaijan State University of Economics and the Koch University was signed in the end. The two universities will cooperate within the scientific research works, develop strategic projects and realize teaching and student staffs’ exchange in accordance with the document.