ADİU müəllimi Hacettepe universitetində tədris prosesində iştirak edib
22-27 mart tarixlərində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Türk Dünyası İşlətmə fakültəsinin müəllimi i.f.d. Raqif Qasımov Türkiyənin ən nüfuzlu ali təhsil müəssisələrindən olan Hacettepe Universitetində İqtisadi İdari Elmlər fakultəsində “İnsan resurslarının idarəedilməsi” dərsinin tədrisini həyata keçirib.
ADİU-nun müəllimi əlavə olaraq, İdarəetmə kafedrasında kafedra əməkdaşları üçün “Azərbaycanda İnsan Resurlarının İdarə Edilməsi: Problemlər və həlli yolları” adlı seminar verib.
Uğurla həyata keçirilən tədris Türkiyə Təhsil Nazirliyinin maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən “Mevlana” mübadilə proqramı çərçivəsində baş tutub.

Teaching staff of the School of Turkic World of Administration of Azerbaijan State University of Economics, PhD in Economy Ragif Gasimov realized training of “Human Resource Management” at the School of Economic Administrative Sciences of one of the most prestigious higher institutions of Turkey-Hajettepe University within March 22 to 27.
In addition, ASUE employee conducted a workshop on “Human Resources Management in Azerbaijan: Problems and Solutions” for the employees of the Department Management.
The successful training was realized within the framework of the “Mevlana” Exchange Program sponsored by the Ministry of Education of the Republic of Turkey.