ADİU müəllimi Hacettepe universitetində tədris prosesində iştirak edib
22-27 mart tarixlərində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Türk Dünyası İşlətmə fakültəsinin müəllimi i.f.d. Raqif Qasımov Türkiyənin ən nüfuzlu ali təhsil müəssisələrindən olan Hacettepe Universitetində İqtisadi İdari Elmlər fakultəsində “İnsan resurslarının idarəedilməsi” dərsinin tədrisini həyata keçirib.
ADİU-nun müəllimi əlavə olaraq, İdarəetmə kafedrasında kafedra əməkdaşları üçün “Azərbaycanda İnsan Resurlarının İdarə Edilməsi: Problemlər və həlli yolları” adlı seminar verib.
Uğurla həyata keçirilən tədris Türkiyə Təhsil Nazirliyinin maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən “Mevlana” mübadilə proqramı çərçivəsində baş tutub.

22-27 марта преподаватель Турецкого факультета экономики и управления д.ф.э. Рагиф Гасымов осуществил преподавание предмета «Управление человеческих ресурсов» на факультете Экономических и административных наук Университета Хаджеттепе, который является одним из самых престижных вузов Турции.
Дополнительно, преподаватель АГЭУ провел для сотрудников кафедры «Управление» семинар на тему «Управление человеческими ресурсами в Азербайджане: проблемы и пути решения».
Успешно осуществленное обучение стало возможным, благодаря программе обмена «Мевлана», которая осуществляется при содействии Министерства образования Турции.