UNEC-in rektoru Türkiyədə səmərəli görüşlər keçirib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov Türkiyəyə rəsmi səfər edib.
Ankaradakı Heydər Əliyev Parkının ziyarəti işə başlanan səfər çərçivəsində baş tutan görüşlərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti ilə Türkiyənin Gazi, Hacettepe, ODTÜ, Bilkent və TOBB İqtisadiyyat və Texnologiya universitetləri ilə əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişaf etdirilməsi məsələləri müzakirə olunub və konkret razılaşmalar əldə edilib.
Qeyd olunan universitetlərin rektorları ilə əməkdaşlıq müqavilələri imzalayan professor Ədalət Muradov həmin universitetlərin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olub. İmzalanan müqavilələrdə universitetlər arasında ikili diplom proqramlarının təşkili, tələbə və müəllim mübadiləsi, elmi-pedaqoji kadrların hazırlanmasına qarşılıqlı dəstək verilməsi, kitabxana-informasiya sistemlərinin inkişaf etdirilməsinə yardım edilməsi, “Mevlana” və “Erasmus+” kimi beynəlxalq proqramlarda əməkdaşlığın genişləndirilməsi, birgə elmi-tədqiqat və təlim layihələrinin təşkili kimi istiqamətlər üzrə real əməkdaşlığın həyata keçirilməsi nəzərdə tutulub.

10 SEPTEMBER 2015 | VIEWS:
Rector of Azerbaijan State University of Economics, Dr. Adalat Muradov made an official visit to Turkey.
Issues of developing the cooperation between Azerbaijan State University of Economics and the Universities of Gazi, Hajettepe, OTDU, Bilkent and TOBB Economics and Technology of Turkey were discussed and concrete agreements were achieved during the meetings, which started with the visit to Heydar Aliyev Park in Ankara.
Rector Adalat Muradov, who signed the cooperation contracts with the rectors of above mentioned universities, got closely acquainted with their activities. The implementation of the real cooperation on the directions such as the dual diploma programs, student and teaching staffs’ exchange, mutual support to scientific and pedagogical cadres’ development, to support the development of library and information systems, expanding the cooperation in the international programs as “Mevlana” and “Erasmus+”, joint scientific research works and training projectsis planned within the contracts signed.