ADİU-nun Rus dili kafedrasında Xocalı Soyqırımı ilə bağlı anım dərsi keçirilib
Fevralın 25-də Azərbaycan Dövlər İqtisad Universitetinin (ADİU) Rus dili kafedrasında Uçot-iqtisad fakültəsinin tələbələrinə Xocalı soyqırımına həsr olunan anım dərs keçirilib.
Öncə faciə qurbanlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.  Sonra kafedranın müəllimi İsmayılova Könül tələbələrə Xocalı soyqırımı ilə bağlı məlumat verib. O, Xocalıda həyata keçirilən qətliamın bəşəriyyətə və insanlığa qarşı törədilən ən dəhşətli cinayət olduğunu bildirib. Beynəlxalq ictimaiyyətin bu soyqırıma siyasi-hüquqi qiymət verməsinin vacibliyini vurğulayıb.
Sonra tələbələr soyqırımla bağlı öz fikirlərini söyləyiblər. Anım dərsi tələbələrin ifasında şeirlər, şəhid Elşən Abbasquliyevə həsr olunan musiqi parçası ilə davam edib.

On February 25 the undergraduates of the School of Accounting were presented a memorial lesson devoted to Khojali Massacre by the Department of the Russian Language of the Azerbaijan State University of Economics.
Firstly, the victims of the tragedy were honored with a minute’s silence. Then the teaching staff of the Department Ismailova Konul delivered the students information about Khojali Massacre. She noted the genocide carried out in Khojali to be the most heinous crimes against mankind and humanity; emphasized the importance of political and legal assessment of the massacre by the international community.
Then the undergraduates shared their views on the tragedy. The commemorative lesson went on with the poems and a song devoted to martyr Elshen Abdullayev by the students.