ADİU qan donorluğunda fəal iştirakına görə mükafatlandırılıb
İyunun 6-da Bakıda Azərbaycan Gənc Qan Donorlarının II Forumu keçirilib. Səhiyyə Nazirliyinin İctimai Səhiyyə və İslahatlar Mərkəzi, Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyəti, Elmi-Tədqiqat Hematologiya və Transfuziologiya İnstitutu, Mərkəzi Qan Bankı, İran Qızıl Aypara Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU) qan donorluğuna dair fəaliyyətlərdə nümunəvi iştirakı yüksək qiymətləndirilib. Forumun təşkilatçıları ADİU-nun Azərbaycanda könüllü, təmənnasız qan donorluğunun inkişafında fəal iştirakına görə təşəkkürnamə ilə təltif edib.
Səhiyyə Nazirliyinin İctimai Səhiyyə və İslahatlar Mərkəzinin Layihələrin əlaqələndirilməsi şöbəsinin müdiri Səbinə Babazadə çıxışı zamanı bildirib ki, hazırda qarşıda duran əsas məqsəd Azərbaycanda qan donorluğunun inkişaf etdirilməsidir. O, 2014-cü ilin “14 iyun – Ümumdünya Qan Donoru Günü” ərəfəsində yaradılan İşçi Qrupundan və tərkibindən söz açıb. İl ərzində keçirilən regional forumlar və aksiyalar barədə məlumat verilib.
“Qan ver həyat bəxş et!”, “Qan donorluğu: sən onları xilas edə bilərsən!” videoçarxları nümayiş olunub.
Azərbaycan Gənc Qan Donorlarının II Forumunun sonunda qan donorluğuna dair fəaliyyətlərdə fəal iştirakına görə Təhsil Nazirliyi, İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyi, Vergilər Nazirliyi, Fövqəladə Hallar Nazirliyi, Daxili İşlər Nazirliyi, Dövlət Sosial Müdafiə Fondu, digər qurumlar və şəxslər mükafatlandırılıb.

UNEC награждены за активное участие в донорстве крови
6 июня в Баку был проведен II Азербайджанский форум молодых доноров крови. В мероприятии, организованном Центром общественного здравоохранения и реформ Министерства здравоохранения, Азербайджанским обществом Красного  Полумесяца, Научно-исследовательским институтом гематологии и  трансфузиологии, Центральным Банком Крови, Иранским обществом Красного Полумесяца, примерное участие АГЭУ в  деятельности по сдаче донорской крови получила свою высокую оценку. Организаторы Форума наградили АГЭУ благодарностью за активное участие в развитии добровольного, безвозмездного донорства крови в Азербайджане.
Заведующий отделом координации проектов Центра общественного здравоохранения и реформ Министерства здравоохранения Сабина Бабазаде во время своего выступления отметила, что основная цель, стоящая в настоящее время – развитие донорства крови в Азербайджане. Она рассказала о Рабочей группе и ее составе, созданной накануне «14 Июня — Всемирного Дня донора крови» 2014 — го года, информировала о проведенных в течение года региональных форумах и акциях.
Были продемонстрированы видеоролики «Сдай кровь, подари жизнь!», «Донорство крови: Ты можешь спасти их!».
В конце II Азербайджанского Форума молодых доноров крови, за активное участие в деятельности по донорству крови, были награждены  Министерство образования, Министерство экономики и промышленности, Министерство налогов, Министерство по чрезвычайным ситуациям, Министерство внутренних дел, Государственный фонд социальной защиты и другие структуры и лица.