ADİU SABAH müəllimləri ilə tədrisin keyfiyyətinin artırılması məsələləri müzakirə edilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) SABAH müəllimləri ilə semestrin yekunlarına dair görüş keçirilib. Rektor Ədalət Muradov və SABAH İcra Komitəsinin rəhbəri Elçin Ağakişiyevin iştirakı ilə keçirilən görüşdə ADİU-dakı SABAH Qruplarında tədrisin keyfiyyətinin artırılması məsələləri barədə fikir müzakirələr aparılıb.
İnteraktiv müzakirə formasında təşkil olunan görüşdə müəllimlər  müzakirə mövzusuna uyğun öz təkliflərini səsləndiriblər. Tələbə biliyinin qiymətləndirilmə meyarlarının optimallaşdırılmasının əhəmiyyətini vurğulayan müəllimlər avropa universitetlərində tətbiq olunan mexanizmlərin tətbiqinin məqsədəuyğunluğu bildiriblər. Xüsusilə imtahanların təşkilində yeni metodlarından istifadəni mühümlüyü qeyd olunub.
Daha sonra tədrisin təşkilində innovativ metodlarından istifadə imkanları müzakirə olunub. Qeyd olunub ki, tələbələrin dərsə marağını artırmaq üçün müxtəlif işgüzar komada oyunlar, düşündürücü tapşırıqlar, real biznes keyslərin istifadəsi artırılmalıdır.
Tədris planına yeni fənlərinə əlavə olunması, yeni çap olunan ədəbiyyatların təşkili, tələbələrin təcrübə məsələləri də müzakirə olunan mövzulardan olub.

Improving the Quality of Education was discussed with SABAH Teaching Staff of ASUE
Meeting on the results of the term with SABAH teaching staff was held Azerbaijan State University of Economics (ASUE). During the meeting held with the participation of the Rector Adalat Muradov and SABAH Executive Committee Head Elchin Aghakishiyev exchange of view on improving the quality of education at SABAH Groups were done.
In the meeting organized in the form of interactive discussion the teaching staff sounded their proposals on the topic. The teaching staff noted the appropriateness of the use of mechanism to be applied by the European instructors, emphasizing the importance of student’s knowledge assessment criteria. The use of new techniques in the organization of examination was especially noted.
Afterwards, the innovative teaching methods were also discussed. It was noted that, different team games, brainstorming exercises and real business cases are to be arranged to increase students’ interest in the lesson.
Addition of new disciplines to curriculum, organization of newly printed book and students’ internship issues were also discussed during the meeting.