ADİU-ya yüksək balla qəbul olan tələbələr stimullaşdırılacaq
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU) Elmi Şurasının qərarına əsasən, təhsil müəssisələrinin bakalavriat səviyyəsinə qəbul imtahanlarında 600-dan yuxarı bal toplayaraq, 1-ci kursa daxil olan hər bir tələbəyə universitet hesabına əlavə təqaüd veriləcək. 2015-2016-cı tədris ilinin ilk semestri müddətinə təyin olunacaq təqaüdün məbləği 100 manat müəyyən edilib.
Eləcə də, universitetdə qəbul edilmiş digər qərara uyğun olaraq, hər bir kurs üzrə ən çox bal toplayan 15 tələbəyə ikinci əlaçı təqaüdü veriləcək. Məqsəd ADİU tələbələrinin təhsilə olan maraqlarının stimullaşdırılmasıdır.

Students enter ASUE with high points will be encouraged
Every undergraduate entering the university with more than 600 scores will be paid a scholarship at the university’s own expense in accordance with the decision taken by the Scientific Council of Azerbaijan State University of Economics (ASUE). Initially the amount of scholarship has been determined 100 AZN for the first term of 2015/2016.
In addition, according to another decision taken by the university administration, 15 students with the highest points on each course will achieve the highest level of education grant. The aim of the decision is to stimulate ASUE students to study well.