gulnara_agabeyovaAğabəyova Gülnarə Şükrəddin qızı
1997-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Maliyyə-kredit» ixtisasını bakalavr pilləsi üzrə;
1999-ci ildə həmin ixtisas üzrə magistraturanı fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
Magistraturanı başa vurduqdan sonra «Bank işi və pul tədavülü» kafedrasına baş laborant vəzifəsinə qəbul edilmişdir.
2002-ci ildə həmin kafedranın müəlimi vəzifəsinə keçirilmişdir.
9 dekabr 2000-ci il – ADİU-nun «İqtisadiyyatın tənzimlənməsi» fakültəsinin Elmi Şurasının qərarı ilə «Qiymətlə vergilərin qarşılıqlı əlaqələrinin tənzimlənməsi problemləri» mövzusunda Elmi-tədqiqat işini aparmaq üçün dissertant təsdiq olunmuşdur.
Qeyd olunan mövzuda dissertasiya işini başa çatdırmış və «İqtisadiyyatın tənzimlənməsi», «Qiymət», «Vergi və vergiqoyma» kafedralarının birgə iclasında müzakirə edilmişdir.
2008-ci ildə Universitetin Elmi-seminarının müzakirəsindən keçmişdir. Dissertasiya mövzusu üzrə 25 elmi məqalənin müəllifidir.
26 oktyabr 2011-cı ildə Universitetin Dissertasiya şurasında müdafiə etmişdir.
2012-ci ildə  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən  iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru adı verilmişdir.

Агабекова Гюльнара Шюкреддин кызы
В 1997 году окончила ступень бакалавра по специальности «Финансы и кредит» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 1999 году окончила магистратуру по указанной специальности с дипломом отличия.
После окончания магистратуры была принята на должность старшего лаборанта кафедры «Банковское дело и денежное обращение».
В 2002 году  была переведена на должность преподавателя указанной кафедры
9 декабря 2000 г. по решению Ученого совета факультета «Регулирование экономики» АГЭУ была утверждена диссертанткой для проведения научно-исследовательской работы на тему «Проблемы регулирования взаимоотношений цен и налогов».
Диссертация была завершена и обсуждена на совместном заседании кафедр «Регулирование экономики», «Цена», «Налог и налогообложение».
В 2008 году прошла обсуждение Научного семинара университета.
Является автором 25 научных статей по диссертации.
26 октября 2011 года защитилась на Диссертационном совете университета.
В 2012 году Высшей аттестационной комиссией при Президенте Азербайджанской Республики была удостоена ученой степени доктора философии по экономике.