gulnara_agabeyovaAğabəyova Gülnarə Şükrəddin qızı
1997-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Maliyyə-kredit» ixtisasını bakalavr pilləsi üzrə;
1999-ci ildə həmin ixtisas üzrə magistraturanı fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
Magistraturanı başa vurduqdan sonra «Bank işi və pul tədavülü» kafedrasına baş laborant vəzifəsinə qəbul edilmişdir.
2002-ci ildə həmin kafedranın müəlimi vəzifəsinə keçirilmişdir.
9 dekabr 2000-ci il – ADİU-nun «İqtisadiyyatın tənzimlənməsi» fakültəsinin Elmi Şurasının qərarı ilə «Qiymətlə vergilərin qarşılıqlı əlaqələrinin tənzimlənməsi problemləri» mövzusunda Elmi-tədqiqat işini aparmaq üçün dissertant təsdiq olunmuşdur.
Qeyd olunan mövzuda dissertasiya işini başa çatdırmış və «İqtisadiyyatın tənzimlənməsi», «Qiymət», «Vergi və vergiqoyma» kafedralarının birgə iclasında müzakirə edilmişdir.
2008-ci ildə Universitetin Elmi-seminarının müzakirəsindən keçmişdir. Dissertasiya mövzusu üzrə 25 elmi məqalənin müəllifidir.
26 oktyabr 2011-cı ildə Universitetin Dissertasiya şurasında müdafiə etmişdir.
2012-ci ildə  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən  iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru adı verilmişdir.

Aghabeyova Gulnana Shukreddin kizi was born on August 31 1976 in the town of Zagatala of Azerbaijan.
In 1997 she graduated from the Azerbaijan State University of Economics with the specialty “Finance-credit” and in 1999 became a Master on the same specialty with honors.
After she graduated, she was appointed a senior laboratory assistant to the Department of “Banking and Money Turnover”.
She is a teaching staff of the Department since 2002.
On December 9 2000 she was approved to make a scientific-research on “Regulation Problems of the Interaction between Pricing and Tax” by the Scientific Council of the School of “Regulation of Economy”. She has completed the dissertation on the mentioned theme and the work has been discussed at the joint sessions of the Departments “Regulation of Economy”, “Price”, “Tax and Taxation”.
In 2008 the work has also been discussed at the scientific workshop of the University. G.Sh.Aghabeyova is the author of 25 scientific articles on the dissertation.
She defended her dissertation on October 26 2011 at the Dissertation Council of the University and in 2012 became a PhD in Economy by the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan.