Alxan AliyevAlxan Hümbət oğlu Əliyev
Əliyev 1949-cu ildə Gürcüstan Respublikasında anadan olmuşdur. 1966-cı ildə Bakı Dövlət Universitetinə daxil olmuş və 1971-ci ildə mexanika-riyaziyyat fakultəsini “riyaziyyat müəllimi, riyaziyyatın iqtisadiyyatda tətbiqçisi” ixtisası üzrə bitirmişdir.
O, 1972-1975-ci illərdə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı  İnstitutunun aspiranturada oxumuş və 1976-cı ildə “İqtisad  Elmləri Namizədi” alimlik dərə-cəsi almışdır.
A.Əliyev Avropa Birliyi ölkələrinin TASİS proqramı çərçivəsində 1997-ci ildə Hollandiyanın Amsterdam Universitetində stajkeçmə proqramının iştirakçısı olmuş, “Biznes inzibatçılığında magistr (BİM)” proqramının tədrisi ilə əlaqədar “İşgüzar ingilis dili” və “Kəmiyyət təhlili üsulları” üzrə sertifikatlar almşdır.
Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin RİM-də “İqtisadiyyat”  kafedrasının dosentidir.
O, 50-dən çox elmi-tədqiqat, tədris-metodik göstərişlər və dərs vəsaitlərinin müəllifidir. Elmi məruzələrlə respublikada və xaricdə keçirilən elmi-praktiki konfranslarda çıxışlar etmişdir.

Алхан Гумбат оглы Алиев
А.Алиев родился в 1949-ом году в Грузинской Республике. В 1966-ом году поступил в Бакинский Государственный Университет. В 1971-ом году окончил механико-математический факультет по специальности «Преподаватель математики, специалист по применению математики в экономике».
С 1972 г. по 1975 г. являлся аспирантом Азербайджанского Института Народного Хозяйства, а в 1976-ом году получил ученую степень кандидата экономических наук.
В 1997-ом году в рамках программы ТАSİS А.Алиев прошел стажировку в Амстердамском Университете Голландии, получил сертификаты по «Деловому английскому языку» и «Количественные методы анализа» для ведения занятий по специальности «Магистр бизнес администрирования».
В настоящее время А.Алиев занимает должность доцента кафедры «Экономика» РЭШ Азербайджанского Государственного Экономического Университета.
А.Алиев является автором более 50 публикаций, в том числе учебников, учебных пособий, учебно-методических указаний и научных работ. Неоднократно выступал с докладами на научно-практических конференциях, проводимых в республике и за ее пределами.