Avropanın 349-cu, Qərbi Asiyanın 14-cü, Azərbaycanın 1-ci universiteti – UNEC!
unec_qsQS Avropa Universitetləri Reytinqləri 2024” açıqlandı. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) Avropada 349-cu, Qərbi Asiyada 14-cü, Azərbaycanda isə 1-ci yerə yüksəldi.
“QS Avropa Universitetlərinin Reytinqi” 5-i əsas, 7-si alt olmaqla, ümumilikdə 12 indikator əsasında müəyyən edilir.
UNEC “Akademik reputasiya” indikatoru üzrə Avropada 198-cidir. Bu göstərici 144.000 akademik heyətin rəyi əsasında müəyyən edilib. “İşəgötürənlər reputasiyası” indikatoru üzrə isə UNEC Avropada 195-cidir. Bu nəticə 98.000-dən çox işəgötürənlər arasında keçirilən sorğu nəticəsində əldə edilib.

Azerbaijan State University of Economics (UNEC) was ranked 349th in Europe, 14th in West Asia, and 1st in Azerbaijan.
“QS European University Rankings” is determined on the basis of 12 indicators in total, 5 of which are main and 7 are sub.
UNEC is 198th in Europe according to the “Academic Reputation” indicator. This indicator was determined based on the opinions of 144,000 academic staff. According to the “Employer reputation” indicator, UNEC is 195th in Europe. This result was obtained as a result of a survey of more than 98,000 employers.