Avropanın 349-cu, Qərbi Asiyanın 14-cü, Azərbaycanın 1-ci universiteti – UNEC!
unec_qsQS Avropa Universitetləri Reytinqləri 2024” açıqlandı. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) Avropada 349-cu, Qərbi Asiyada 14-cü, Azərbaycanda isə 1-ci yerə yüksəldi.
“QS Avropa Universitetlərinin Reytinqi” 5-i əsas, 7-si alt olmaqla, ümumilikdə 12 indikator əsasında müəyyən edilir.
UNEC “Akademik reputasiya” indikatoru üzrə Avropada 198-cidir. Bu göstərici 144.000 akademik heyətin rəyi əsasında müəyyən edilib. “İşəgötürənlər reputasiyası” indikatoru üzrə isə UNEC Avropada 195-cidir. Bu nəticə 98.000-dən çox işəgötürənlər arasında keçirilən sorğu nəticəsində əldə edilib.

UNEC-349-й университет Европы, 14-й Западной Азии, 1-й Азербайджана!
Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) занял 349-е место в Европе, 14-е место в Западной Азии и 1-е место в Азербайджане.
«Рейтинг европейских университетов QS» определяется в общей сложности на основе 12 показателей, 5 из которых являются основными и 7 — вспомогательными.
UNEC занимает 198-е место в Европе по показателю «Академическая репутация». Этот показатель был определен на основе мнения 144 тысяч научных сотрудников. По показателю «Репутация работодателя» UNEC занимает 195-е место в Европе. Такой результат был получен в результате опроса, проведенного среди более чем 98 тысяч работодателей.