Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi haqqında 10 maraqlı fakt
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi haqqında 10 maraqlı fakt:
1. Ümümi tələbə sayı – 375.
2. Multi-ixtisas fakültə – 5 aparıcı ixtisas.
3. 2015/2016-cı tədris ilində UNEC-ə qəbul olunan 600-dən çox bal toplayan 104 tələbədən 42-si Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinə daxil olub.
4. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin ixtisaslar üzrə orta qəbul balları: Maliyyə – 613, Mühasibat – 590, Dünya İqtisadiyyatı – 580, İqtisadiyyat – 502, Biznes İnzibatçılığı – 493. Məktəb üzrə orta qəbul balı – 578.
5. UNEC-in “Top 15”liyində 60 tələbədən 38-i Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbindəndir.
6. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri üç qat Azərbaycan “Business Case Competition” qalibləridir.
7. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri Azərbaycan Respublikasının Qiymətli Kağızlar üzrə Dövlət Komitəsi və Bakı Fond Birjasının birgə təşkilatçılığı ilə “Gənc İnvestor 2015” müsabiqəsinin qalibləridir.
8. 2014/2015-ci tədris ilinin məzunları arasında universitet birincisi Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbindəndir. 2015/2016-cı tədris ilinin payız semestrinin universitet birincisi Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbindəndir. 2015/2016-cı tədris ilinin məzunları arasında universitet birincisi Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbindəndir.
9. Beynəlxalq mübadilə proqramlarında ən çox iştirak edən tələbələr Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbindəndir.

10 интересных фактов о Международной школе экономики
10 интересных фактов о Международной школе экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) :
• Общее число студентов – 375.
• Факультет мульти-специализации– 5 ведущих специальностей.
• Из 104 студентов, поступивших в 2015/2016 учебном году в UNEC и набравших свыше 600 баллов, 42 студента поступили в Международную школу экономики.
• Средний вступительный балл по специальностям Международной школы экономики: Финансы – 613, Бухгалтерия – 590, Мировая экономика  – 580, Экономика – 502, Администрирование бизнеса – 493. Средний вступительный балл по школе– 578.
• В «Топ 15» UNEC из 60 студентов 38 являются студентами Международной школы экономики.
• Студенты Международной школы экономики являются трехкратными победителями “Business Case Competition” Азербайджана.
• Студенты Международной школы бизнеса победители конкурса «Молодой инвестор 2015», организованного при совместной поддержке Государственного комитета по ценным бумагам Азербайджанской Республики и Бакинской фондовой биржи.
• Среди выпускников 2014/2015 учебного года первым в университете является Международная школа экономики. Первым в университете за осенний семестр 2015/2016 учебного года является Международная школа экономики. Среди выпускников 2015/2016 учебного года первым  в университете является Международная школа экономики.
• Участниками Международной программы обмена больше всего являются студенты Международной школы экономики.