Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi haqqında 10 maraqlı fakt
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi haqqında 10 maraqlı fakt:
1. Ümümi tələbə sayı – 375.
2. Multi-ixtisas fakültə – 5 aparıcı ixtisas.
3. 2015/2016-cı tədris ilində UNEC-ə qəbul olunan 600-dən çox bal toplayan 104 tələbədən 42-si Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinə daxil olub.
4. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin ixtisaslar üzrə orta qəbul balları: Maliyyə – 613, Mühasibat – 590, Dünya İqtisadiyyatı – 580, İqtisadiyyat – 502, Biznes İnzibatçılığı – 493. Məktəb üzrə orta qəbul balı – 578.
5. UNEC-in “Top 15”liyində 60 tələbədən 38-i Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbindəndir.
6. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri üç qat Azərbaycan “Business Case Competition” qalibləridir.
7. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri Azərbaycan Respublikasının Qiymətli Kağızlar üzrə Dövlət Komitəsi və Bakı Fond Birjasının birgə təşkilatçılığı ilə “Gənc İnvestor 2015” müsabiqəsinin qalibləridir.
8. 2014/2015-ci tədris ilinin məzunları arasında universitet birincisi Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbindəndir. 2015/2016-cı tədris ilinin payız semestrinin universitet birincisi Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbindəndir. 2015/2016-cı tədris ilinin məzunları arasında universitet birincisi Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbindəndir.
9. Beynəlxalq mübadilə proqramlarında ən çox iştirak edən tələbələr Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbindəndir.

10 Interesting Facts about the International School of Economics
10 interesting facts about the International School of Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC):
1. The total number of students- 375
2. Multi- specialty Faculty- 5 leading majors
3. 42 of 104 students with more than 600 exam points enrolled to UNEC IN 2015/2016 academic year were entered to the International School of Economics.
4. Average entrance points on the majors of the International School of Economics: Finance- 613, Accounting- 590, World Economy- 580, Economy- 502 and Business Administration-493. Average entrance point of the School- 578.
5. 38 of 60 students listed in UNEC’s “Top 15” are from the International School of Economics.
6. Students of the International School of Economics are triple winners of Azerbaijan “Business Case Competition”.
7. Students of the International School of Economics are the winners of the Competition “Young Investor 2015” organized by the State Committee on Securities of the Republic of Azerbaijan and Baku Stock Exchange.
8. The first of the university among the students of 2014/2015 academic year is from the İnternational School of Economics. The first of the university on autumn term of 2015/2016 academic year is from the International School of Economics. The first of the university in accordance with the results of 2015/2016 academic year is from the International School of Economics.
9. The most active participants of International Exchange Programs are the students of the International School of Economics.