Azərbaycanlı tələbələr “Çanaqqala 100” Twitter aksiyası üçün birləşdilər
Aprelin 24-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universieti tələbələrinin təşkilatçılığı ilə genişmiqyaslı twitter aksiyası keçirilib. Ölkənin 10 ali təhsil müəssisəsindən 5 minə yaxın tələbənin cəlb olunduğu aksiyanın keçirilməsində məqsəd aktiv istifadə etdilən Twitter sosial şəbəkəsi vasitəsilə 24 aprel qondarma erməni “soyqrımı”na qarşı böyük ifşa tədbirini həyata keçirmək və Çanaqqala zəfəri kimi qeyd olunan tədbirlərə dəstək göstərməkdir.
Aksiya Türkiyənin Çanaqqala vilayətindəmüxtəlif ölkələrin dövlət və hökumət rəhbərlərinin iştirakı ilə qələbənin 100 illiyinə həsr edilmiş təntənəli mərasim ilə paralel keçirilib.
“#Canakkale100” açar sözü vasitəsilə yayımlanan statuslarda Çanaqqala zəfərinin tarixi, erməni yalanları, Azərbaycan xalqına qarşı törədilən cinayətlər barədə informasiyalar paylaşılıb. Açar sözünün gün boyu aktiv saxlanılması məqsədilə tələbələrin sosial şəbəkələrdə paylaşımı növbəli şəkildə təmin edilib.
Aksiyaya Türk dünyasının müxtəlif ölkələrindən çoxlu sayda tələbə birlikləri və qeyri-hökumət təşkilatları dəstək verib.

Азербайджанские студенты объединились для акции на твиттере «Чанаккале 100»
24 апреля была организована широкомасштабная акция на твиттере, которую организовали студенты АГЭУ. Цель проведения акции, где были задействованы около 5 тысяч студентов из 10 вузов страны – осуществить, с помощью активно используемой социальной сети твиттер, большое разоблачительное мероприятие против вымышленного «геноцида армян 24 апреля» и поддержать мероприятия, отмечаемые как победа в Чанаккале.
Акция проводилась параллельно с торжественной церемонией в области Турции Чанаккале, с участием государственных и правительственных руководителей разных стран, которая была посвящена 100-летию победы.
В статусах, распространяемых с ключевым словом “#Canakkale100” студенты поделились информацией об истории победы в Чанаккале, армянской лжи, преступлениях против азербайджанского народа. С целью сохранения ключевого слова активным в течение дня, было обеспечено поочередное общение студентов в социальных сетях.
Акцию поддержали многочисленные студенческие объединения и не правительственные организации из различных стран мира.