“Azercell”dən UNEC tələbələrinə təqaüd imkanı
UNEC tələbələri ilə görüşən şirkət əməkdaşları bildiriblər ki, “Azercell Telekom” MMC 2017-2018 tədris ili üçün növbəti Təqaüd Proqramına start verib. Proqramın məqsədi təhsildə uğur qazanan və fərqlənməyi bacaran tələbələrə diqqət nümayiş etdirmək, yüksək potensiala malik gənclərin peşəkar kimi formalaşmasına dəstək olmaqdır.
UNEC-in bir çox tələbəsinin “Azercell” təqaüdçüsü adına layiq görüldüyünü diqqətə çatdıran şirkət nümayəndələri onların şirkətin təcrübə proqramlarında da uğurlu iştirak etdiklərini vurğulayıblar.
Görüşdə tələbələr “Təqaüd Proqramı”nda iştirak etmək qaydaları ilə tanış olublar. Bildirilib ki, proqrama qəbul edilən bacarıqlı tələbələr cari təhsil müddətinin sonuna qədər “Azercell” şirkəti tərəfindən müəyyənləşdirilmiş təqaüd alacaqlar. Bununla yanaşı, bu tələbələrin karyera baxımından inkişafı üçün şərait yaradılacaq. Belə ki, onlar telekommunikasiya sahəsi haqqında biliklərini artırmaq, şirkətin korporativ tədbirlətində və sosial fəaliyyətində iştirak etmək, müxtəlif təlimlərə qatılmaq və şirkətdə təcrübə keçmək imkanını əldə edəcəklər.
“Tələbə Təqaüdü Proqramı”na müraciət etmək üçün şirkətin rəsmi veb səhifəsinə (www.azercell.jobs) daxil olmaq lazımdır. Proqrama III və IV kurs tələbələri müraciət edə bilərlər. Seçim mərhələlərinin gedişi və nəticəsi haqqında məlumat namizədlərin elektron poçtuna göndəriləcək. Ərizələr yalnız onlayn rejimdə qəbul edilir.

Сотрудники компании, встретившиеся со студентами UNEC, отметили, что MMC “Azercell Telekom” дал старт очередной Стипендиальной программе на 2017-2018 учебный год. Целью программы является завоевавшим успех в учебе и способным отличиться студентам проявить внимание и молодежи, владеющей высоким потенциалом, оказать поддержку в формировании как профессионального специалиста.
Представители компании отметив о получении многими студентами UNEC статуса стипендиата “Azercell”, подчеркнули об их участии в программах стажировки компании.
На встрече студенты ознакомились с правилами участия в «Стипендиальной программе». Было отмечено, что принятые в программу способные студенты до конца текущего срока образования будут получать определенную стипендию компании “Azercell”. Наряду с этим студентам будут созданы условия для развития своей карьеры. Так, они получат возможность повысить знания в сфере телекоммуникации, принять участие в корпоративных мероприятиях и социальной деятельности компании, различных тренингах и пройти стажировку в компании.
Чтобы обратиться в «Студенческую стипендиальную программу» следует зайти на веб страницу компании (www.azercell.jobs). В программу могут обратиться студенты III и IV курсов. Информация о ходе и результатах этапа отбора будет отправлена на электронную почту кандидатов. Заявления принимаются только в режиме онлайн.